Pięć cech wyróżniających rodzinę Microsoft Surface

Surface to rodzina urządzeń mobilnych Microsoft nie dla każdego. Docenią ją użytkownicy biznesowi, osoby kreatywne i pracujące z różnych miejsc, niekoniecznie biura. Co w nich wyjątkowego? Poznaj pięć powodów, dla których warto wybrać jeden z modeli Surface.

Rodzina Surface składa się z kilku różnych modeli - każdy stworzony z myślą o nieco innych użytkownikach. Surface Laptop to sprzęt o klasycznej konstrukcji - do codziennej pracy biurowej, ale z dala od biura. Surface Go sprawdzi się w wielu domowych sytuacjach, bo to sprzęt 2w1. Z kolei Surface Pro to również urządzenie 2w1, ale znacznie bardziej zaawansowane pod kątem wzornictwa, designu i jakości wykonania - podobnie jak Surface Book. Microsoft Surface Studio jest natomiast komputerem stacjonarnym dla osób kreatywnych: grafików, architektów, a także osób zajmujących się obróbką zdjęć i wideo.

Reklama

Nie są to sprzęty dla każdego - trzeba umieć docenić i właściwie wykorzystać ich wyjątkowe cechy. Czym wyróżniają się na tle konkurencji?

Różne tryby pracy

Najważniejszą cechą urządzeń z rodziny Surface jest ich wielozadaniowość. Podczas gdy Surface Book i Surface Laptop mają postać klasycznych komputerów mobilnych, a Surface Studio to desktop, Surface Go i Surface Pro to urządzenia typu 2w1. Można korzystać z nich jak z klasycznych laptopów, ale także jak z tabletów.

Odpowiednim przykładem wielozadaniowości jest Surface Pro, który w każdej chwili można spakować i zabrać w dowolne miejsce na świecie. Urządzenie ma podpórkę z zawiasami, która dostosowuje się do rodzaju wykonywanej pracy. Przyda się, niezależnie od tego, czy jesteśmy na pokładzie samolotu, na plaży, czy w swojej pracowni.

Urządzenie dla kreatywnych

Surface Pro można przekształcić w laptopa, otwierając wbudowaną podstawkę i dodając odłączalną klawiaturę Surface Pro Signature Type Cover. Obniżając podpórkę w urządzeniu Surface Pro na potrzeby trybu studio, możemy ustawiać urządzenie pod kątem odpowiednim do pisania i rysowania za pomocą opcjonalnych akcesoriów, takich jak pióro Surface Pen i Surface Dial.

Po zamknięciu podpórki Surface Pro zmienia się w poręczny tablet. Wykorzystując pióro Surface Pen można na nim wygodnie robić notatki, podpisywać dokumenty, zapisywać pomysły, rysować, a nawet odręcznie komentować zrobione zdjęcia.

Unikatowe wzornictwo i użyte materiały

W czasach, gdy w sklepach urządzeń mobilnych jest na pęczki, nie wystarczy, by wybrany przez nas sprzęt był tylko wydajny. Istotne jest, by był dobrze wykonany, a przy tym po prostu ładny. Urządzenie mobilne kupujemy raz na kilka lat, więc tym bardziej ważne jest, by cechowało się ono ponadczasowym i minimalistycznym designem. Właśnie takie są urządzenia z rodziny Surface.

Urządzenia Surface mają obudowy wykonane ze stopu magnezu, bardzo rzadkiego materiału stosowanego w urządzeniach mobilnych (ze względu na cenę). Zapewnia on wieloletnią trwałość i jakość z najwyższej półki. Osłona Surface Pro Signature Type Cover dla modeli Surface Pro jest wykończona alcantarą, czyli materiałem używanym jako wykończenie w luksusowych samochodach czy jachtach, zbudowanym z syntetycznych ultramikrowłókien. Charakteryzuje się miękkością, wytrzymałością i łatwością czyszczenia.

Wydajność i długi czas pracy na baterii

Urządzenia z rodziny Surface cechuje bardzo dobra specyfikacja techniczna i długi czas pracy na baterii. Najnowsze modele używają 10. generacji procesora Intel Core z opcjami konfiguracji do 16 GB pamięci RAM i 1 TB dysku SSD. Dzięki szybkiemu ładowaniu, baterii wystarczającej na cały dzień i natychmiastowemu włączaniu można wrócić do pracy, gdziekolwiek nie będziemy. Sprzęty pracują pod kontrolą Windowsa 10.

Szeroki zestaw akcesoriów dodatkowych

Microsoft Surface Pro można spersonalizować za pomocą opcjonalnych akcesoriów: pióra Surface Pen, osłony z klawiaturą fizyczną Surface Signature Type Cover, myszą Surface Arc i stacją dokującą Surface Dock.

Pióra Surface Pen można użyć w dowolnej aplikacji, która obsługuje pismo odręczne. Dłoń można oprzeć na ekranie, jak na kartce papieru, a następnie zacząć pisać - Surface zignoruje niezamierzone ruchy dłonią i inne operacje podczas pisania. Wskaźnik wyświetlany pod końcówką pióra poprowadzi każdego użytkownika podczas pisania odręcznego. Końcówki pióra można użyć jak gumki, wymazując odręczny tekst lub rysunki.

Surface Pro Signature Type Cover to opcjonalne akcesorium umożliwiające przekształcenie tabletu w laptop. Jest wyposażona w komfortowe, interaktywne podświetlane klawisze i dużą płytkę obsługującą wielodotyk. Tę swoistą "okładkę" możemy podłączyć do urządzenia Surface Pro za pomocą magnesów.

Myszy Surface Arc Mouse oraz Surface Precision Mouse zostały zaprojektowane tak, aby dobrze leżały w ręce i łatwo mieściły się w torbie. Z kolei stacja dokująca Surface Dock jest zaprojektowana tak, aby umożliwić szybkie przełączanie między trybem urządzenia przenośnego Surface a trybem komputera stacjonarnego.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy