Next-geny są bliżej niż sądziliśmy! Tutaj znajdziecie wszystkie informacje na ich temat

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że możemy się już szykować na kolejną generację konsol. Zarówno PlayStation 4, jak i Xbox One, są już u krańca swojego żywota, więc Sony i Microsoft dosłownie w każdej chwili mogą nas zaskoczyć zapowiedzią. Nie przegapcie ich, jeśli będzie często zaglądać na ten aktualizowany news!

(20.11.2018) - PlayStation 5 z 8-rdzeniowym CPU Ryzen?

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat next-gena Sony, które sugerują, że konsola będzie wyposażona w 8-rdzeniowe CPU AMD Ryzen, które pozwoli na obsługę 4K w 60 fpsach. Co więcej, Sony pracować ma też nad następcą gogli Playstation VR, kolejną generacją kontrolerów Move i zupełnie nowym sterowaniem za pomocą rękawic wirtualnej rzeczywistości. Nie zabrakło również informacji na temat spodziewanej ceny urządzenia, jego daty premiery i tytułów zaplanowanych na start - będzie się działo! Czytaj więcej...

Reklama

(19.11.2018) - PlayStation 5 bliżej niż sądziliśmy, pierwszy pokaz w połowie 2019?

Od jakiegoś czasu wiemy już, że Sony nie pojawi się na przyszłorocznej edycji targów E3, co było chyba dużym zaskoczeniem dla całej branży, bo to właśnie konferencje Japończyków budziły zazwyczaj największe zainteresowanie. Większość z nas uznała wtedy, że oznacza to brak jakichkolwiek nowości do pokazania, w tym konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 5. Tymczasem okazuje się, że może być zupełnie inaczej, a nowe doniesienia od osoby, która jako pierwsza informowała o absencji Sony na E3, przynoszą iskierkę nadziei. Wynika z nich bowiem, że szczegóły na temat nowej konsoli poznamy jeszcze przed czerwcowymi targami, a koncern odkryje wszystkie karty podczas grudniowego PlayStation Experience 2019. Czy tak faktycznie będzie? Zobaczymy, ale jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

(31.10.2018) - Red Dead Redemption 2 także na PC, PlayStation 5 i Xbox Scarlett    

Najnowsza produkcja Rockstar sprzedaje się tak świetnie, że nic dziwnego, iż deweloper myśli o przeniesieniu jej również na komputery osobiste i konsole kolejnej generacji. Oczywiście oficjalnie nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale w sieci coraz częściej pojawiają się doniesienia sugerujące, że Red Dead Redemption 2 trafi na PC już w przyszłym roku, a kolejnym krokiem będzie debiut na PlayStation 5 i Xbox Scarlett, kiedy te zadebiutują już na rynku (na podobny patent zdecydować ma się CD Projekt RED ze swoim Cyberpunkiem 2077). Dziś docierają do nas zaś słowa analityka Wedbush Securities, Michaela Pachtera, który potwierdza, że Rockstar ma takie właśnie zamiary, a na dodatek wyraża zdziwienie, że na wersję PC przyjdzie nam czekać tak długo, bo ta była w planach od samego początku.

(10.10.2018) - Sony przyspieszy premierę PlayStation 5?

Nie da się ukryć, że PlayStation 4 okazało się być wielkim sukcesem Sony, ale latka lecą i coraz częściej mówi się o potrzebie kolejnej generacji. Bo chociaż wariant Pro mocno poprawił możliwości sprzętu, to nie rozwiązał problemu długoterminowo i Japończycy zdają sobie z tego sprawę. Konieczność przyspieszonych prac nad PlayStation 5 potwierdził nawet CEO firmy, Kenichiro Yoshida: - W tym momencie jedyne, co mogę powiedzieć, to fakt, że konieczne jest wypuszczenie nowej generacji sprzętu.

Czy to oznacza debiut nowej konsoli wcześniej niż przewidywany 2020 rok? Raczej nie, no chyba, że Microsoft zaskoczy czymś konkurenta, zmuszając go do podjęcia rękawicy, a jest taka możliwość, bo coraz częściej docierają do nas konkretne informacje na temat next-gena, a nawet dwóch, od giganta z Redmond. Przy okazji warto wspomnieć, że głos w sprawie zabrali ostatnio deweloperzy tworzący konsolowe produkcje, którzy domagają się łatwiejszego portowania gier między generacjami, więc coś ewidentnie jest na rzeczy.

(24.07.2018) - Nowy Xbox w dwóch wersjach, jedna do grania w chmurze?

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o konkretach specyfikacji następnej generacji Xboxa, ale według najnowszych informacji Microsoft przygotowuje na start nowej platformy dwa urządzenia, które będą się od siebie diametralnie różnić, ale pozwolą nam grać w te same gry w podobnej jakości. I tak, prócz typowej konsoli uruchamiającej gry lokalnie, otrzymać mamy również wariant przeznaczony jedynie do streamowania rozgrywki przez chmurę.

(20.07.2018) - Nowy Xbox coraz bliżej? Premiera nastąpić ma jeszcze przed PS5

Wszystko wskazuje na to, że powoli zbliżamy się do końca obecnej generacji konsol. Sony niedawno przyznało, że PS4 znajduje się już w końcowej fazie swojego cyklu życia, a Microsoft wspomniał o pracach nad nowym Xboxem podczas E3. Większość branżowych specjalistów zgadza się, że premiery nowych konsol spodziewać należy się najwcześniej w 2020 roku, ale jeśli Sony także celuje w tę datę, to gigant z Redmond może zdecydować się na przyspieszenie premiery kolejnego Xboxa.

(13.06.2018) - Data premiery i pierwsze informacje na temat nowego Xboxa

W czasie ostatniej konferencji szef działu Xbox, Phil Spencer, wspomniał mimochodem o nowej konsoli, która rozpocznie kolejną generację. Nie otrzymaliśmy tu żadnych szczegółów z pierwszej ręki i musieliśmy zadowolić się „zaawansowanymi pracami nad architekturą next-genowego Xboxa”. Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejna generacja Xboxa zadebiutuje na rynku w 2020 roku, zapewne w czwartym kwartale.

(22.03.2018) - Cyberpunk 2077 gotowy na next-geny

Maszyna zwana Cyberpunk 2077 ruszyła pełną parą - najpierw CD Projekt RED wykupił wrocławską ekipę Strange New Things, żeby wspomogła prace nad nowym projektem, a później udało się od niego wyciągnąć potwierdzenie informacji, że gra jest przygotowywana pod kątem urządzeń kolejnej generacji, pomimo że jeszcze o nich nie słyszeliśmy - kiedy nowe Xbox i PS trafią na rynek, Cyberpunk 2077 będzie na to gotowy.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy