Z tymi gadżetami odkryjesz świat na nowo. Sprawdzą się o każdej porze roku

Nowe technologie towarzyszą nam dziś na każdym kroku, również w sporcie. Dzięki nim uprawiamy ulubione dyscypliny dużo bezpieczniej i efektywniej. Innowacyjne gadżety, które znajdują zastosowanie podczas górskich wypraw i spacerów na łonie przyrody, nie muszą jednak wiązać się z nowoczesną technologią. Ważniejsza jest bowiem kreatywność i nieszablonowe spojrzenie na doskonale znane nam przedmioty.

Prezentacja partnera

Podczas ostatniej edycji corocznego wydarzenia Decathlon - Reveal Innovation - zaprezentowano szereg nowatorskich produktów. Gadżety podzielono na cztery kategorie, a następnie w głosowaniu na żywo wybrano zwycięzców. Triumfowały dmuchany namiot z panoramicznym dachem (kategoria Design Innovation), rower z automatyczną skrzynią biegów (Techno Innovation), żel w formie pastylki z membraną, która w całości rozpływa się w ustach (Ecodesign) oraz wielofunkcyjna kurtka z pasem, dopasowująca się do temperatury ciała (Usage Innovation). A to tylko kilka przykładów. Produktów, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, było bowiem dużo więcej.

Gadżety nie tylko dla sportowców

Choć stwierdzenie, iż potrzeba jest matką wynalazków, uznać można za banalne - jest w tym sporo prawdy.

Innowacyjność od wielu lat wpisuje się w filozofię marki Decathlon i przekłada się na większą dostępność do sportu dla coraz większej grupy ludzi - już nie tylko zawodowców, ale i amatorów. Dzięki pomysłowemu i fachowemu sprzętowi mogą oni sięgnąć po to, co jeszcze do niedawna było osiągalne jedynie dla największych pasjonatów i zapaleńców.

Z zaletami dachu panoramicznego najlepiej obeznani są posiadacze samochodów. To nie tylko więcej światła we wnętrzu pojazdu, ale również możliwość podziwiania efektownych widoków podczas jazdy z innej perspektywy. A gdyby tak podobne rozwiązanie zastosować w... namiocie? Taki pomysł przyszedł do głowy producentom namiotu z oknem dachowym Airseconds Skyview.

Podziwianie gwiazd podczas nocy na kempingu - brzmi zachęcająco, prawda? Piękne widoki to jednak nie wszystko - gadżet ten oferuje mnóstwo miejsca w środku, przez co każda spędzona w nim noc z pewnością będzie bardzo komfortowa. A jeśli dobrze się wyśpimy, na pewno nie zabraknie nam sił na dalszą wędrówkę. Co więcej, nie musimy męczyć się z rozkładaniem, bo namiot napompuje się sam w zaledwie kilkanaście minut.

Wędrówka musi być przyjemna

Przed wyruszeniem w drogę trzeba szybko się ubrać, gdyż szkoda na tę czynność tracić zbyt wiele czasu. Jacket Ultralight Second to wielofunkcyjna kurtka, którą można rozłożyć z paska, bez konieczności zatrzymywania się podczas marszu. Potwierdza to, iż dobry produkt musi być przede wszystkim praktyczny i użyteczny. Co więcej, Jacket Ultralight Second dopasowuje się do temperatury ciała.

 W zimie pomocne okażą się składane narty biegowe Ski Classic 150 Compact (zajmujące mniej miejsca, łatwiejsze w transporcie i lżejsze niż klasyczne) oraz sanki w formie plecaka. Z kolei podczas pozostałych pór roku - teleskopowe kijki Plywood MT500, ułatwiające pokonywanie kolejnych kilometrów piechotą.

Nie zapominajmy o ekologii!

Współczesne gadżety dla sportowców i amatorów trudno sobie wyobrazić w oderwaniu od ekologii. Zaprezentowany podczas Reveal Innovation żel w formie pastylki z membraną w całości rozpływa się w ustach. Dlaczego to idealne rozwiązanie dla miłośników trekkingu i ekologów? Ponieważ zapobiega zaśmiecaniu terenu.

To jednak nie wszystko: ambicją marki Decathlon jest to, aby do 2026 r. wszystkie produkty były wykonane z użyciem materiałów o mniejszym wpływie na środowisko. Przykłady? Torba podróżna Duffle Minimal Editions ze śladem węglowym obniżonym o ponad 60 proc. czy but One Shoe, wyprodukowany w całości z jednego materiału, stworzony z myślą o całkowitym recyklingu. Ale też kask Helmet Explore 100 z recyklingu. Wszystkie zaprezentowane podczas wydarzenia produkty można obejrzeć w wirtualnym showroomie.

Przyglądając się gadżetom zaprezentowanym na wydarzeniu Reveal Innovation nie sposób nie zauważyć, iż innowacje mają kluczowe znaczenie przy projektowaniu sprzętów tej marki. Z jednej strony mają pozwalać sportowcom na przekraczanie kolejnych granic, z drugiej - umożliwić zaznanie podobnych emocji amatorom. W efekcie aktywność fizyczna staje się łatwiejsza oraz dostępna dla szerszej grupy osób. Prostsze sposoby na aktywność to także więcej zabawy, a nie od dziś wiadomo, iż najlepsze rezultaty osiągamy, gdy łączymy przyjemne z pożytecznym.

Prezentacja partnera

 


.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy