Acer

Czwartek, 2 listopada 2023 (12:35) Aktualizacja Czwartek, 9 listopada 2023 (13:39)
Acer to międzynarodowe przedsiębiorstwo założone w 1976 roku na Tajwanie. Jest znana przede wszystkim z produkcji szerokiej gamy sprzętu komputerowego, w tym laptopów, komputerów stacjonarnych, monitorów, tabletów oraz innych akcesoriów komputerowych i peryferiów. Acer produkuje także serwery dla biznesu.
Acer - najważniejsze informacje
Acer to producent sprzętu komputerowego. Na zdjęciu Acer Chromebook 516 GE. /materiały prasowe

Acer - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    1976

Acer. Co to za firma?

Firma Acer została założona jako startup o nazwie Multitech. Jej pomysłodawcą był Stan Shih i jego żona. Projekt nie byłby jednak możliwy, gdyby nie dodatkowa grupa inwestorów. Pierwsze kilka lat przedsiębiorstwo działało pod starą nazwą. Dopiero w 1987 roku nastąpiła zmiana na Acer. Wówczas także zmieniła się struktura, ponieważ przekształcono startup w korporację.

Początkowo firma Acer dostarczała oferowane przez siebie produkty wyłącznie klientom biznesowym. Z biegiem czasu oferta skierowana została także do użytkowników indywidualnych, co wynikało z bezpośredniego zapotrzebowania na rynku.

Co produkuje Acer?

Acer jest jednym z głównych producentów komputerów stacjonarnych oraz laptopów na świecie. W swojej ofercie ma popularne serie laptopów takich jak Acer Aspire, Swift, Extensa, Nitro czy Predator. Firma oferuje jednak nie tylko komputery stacjonarne oraz przenośne.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją:
  • ekranów,
  • lamp do projektorów, 
  • myszek komputerowych, 
  • napędów optycznych. 
Acer produkuje też notebooki, tablety i smartfony. Wśród najpopularniejszych chromebooków znajdują się Acer AC700, Acer C720 i Acer C720P. Smartfony, które zyskały zainteresowanie użytkowników to m.in. modele Acer Iconia, Acer T i Acer X960.

Co to jest technologia IGZO w urządzeniach Acer?

IGZO jest kryształem powstałym z połączenia indu, galu, cynku oraz tleny. Wykorzystuje się go, aby uzyskać prawidłowe działanie pikseli w ekranach LCD. Matryca oparta na technologii IGZO zmniejsza energię potrzebną do jego podświetlenia oraz zwiększa sprawność transmisji światła.

Telewizory Acer nie były zbyt popularne

Firma Acer znana jest przede wszystkim z produkcji komputerów stacjonarnych, laptopów, a także wyposażenia komputerowego. Mało osób kojarzy telewizory Acer – Seria AT. Nie zyskały one popularności wśród użytkowników, mimo tego że oferowały całkiem niezłe parametry techniczne.

Temat Acer znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Acer

Acer - Wiadomości

Acer - Zdjęcia