Huawei MatePad

Czwartek, 2 listopada 2023 (14:25) Aktualizacja Piątek, 24 listopada 2023 (10:51)
Huawei MatePad to linia tabletów produkowanych przez chińską firmę Huawei. Urządzenia z tej serii charakteryzują się wysokiej jakości ekranami, zaawansowanymi procesorami oraz eleganckim designem, co sprawia, że są popularne zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. MatePad'y są często wybierane ze względu na ich wydajność, wszechstronność zastosowań oraz konkurencyjną cenę w porównaniu do innych tabletów na rynku.
Huawei MatePad - najważniejsze informacje
Huawei MatePad 11. /INTERIA.PL

Huawei MatePad - najważniejsze informacje

Huawei MatePad. Co to za tablet?

Koncern Huawei w Polsce słynie głównie ze smartfonów wysokiej klasy, w tym z serii Nova, P-series oraz Mate, które cechują się doskonałą relacją ceny do jakości. MatePad to kolejne urządzenie tej marki oferowane jako odrębna kategoria – wysokojakościowy tablet o wielu zastosowaniach.

Huawei wypuścił dwie wersje: MatePad (10,4 cala) oraz MatePad Pro (12,6 cala), które różnią się przede wszystkim przekątną ekranu.

Urządzenia wchodzące w skład tabletów serii MatePad wyróżniają się przede wszystkim dużą prędkością działania. Producent postawił na pamięć RAM o pojemności 4 lub 8 GB, wielordzeniowe procesory oraz ekrany o dużej rozdzielczości i zagęszczeniu pikseli równemu nawet ponad 250 PPI. Duża szybkość działania nie ma odzwierciedlenia w sporych wymiarach – MatePad ma jedynie 6,5 mm grubości, co czyni go jednym z najcieńszych tabletów na rynku.

Huawei MatePad - Wiadomości

 • Black Friday 2021. Tablety do 1500 zł. Jaki wybrać?

  Black Friday 2021. Tablety do 1500 zł. Jaki wybrać?

  Piątek, 19 listopada 2021 (10:25)
  Już 26 listopada możemy spodziewać się promocji na Black Friday, a potem 29 listopada na Cyber Monday. To dobry moment, aby rozejrzeć się po sklepach w poszukiwaniu wymarzonych gadżetów,...
 • Test tabletu Huawei MatePad T10s

  Test tabletu Huawei MatePad T10s

  Piątek, 16 października 2020 (09:27)
  Przyglądamy się jednemu z najnowszych tabletów Huaweia stworzonych z myślą o wszechstronnej rozrywce, internecie i edukacji dla młodszych i starszych domowników. Czy MatePad T10s to udany...
 • ​Huawei MatePad Pro - test

  ​Huawei MatePad Pro - test

  Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 (16:15)
  Sprawdzamy najnowszy tablet Huaweia - MatePada Pro. Firma reklamuje go jako produkt przeznaczony do pracy i rozrywki. Czy wraz ze specjalną klawiaturą i rysikiem jest w stanie zastąpić...
 • Reklama
 • ​Huawei MatePad Pro - pierwsze wrażenia

  ​Huawei MatePad Pro - pierwsze wrażenia

  Poniedziałek, 23 marca 2020 (15:07)
  Przyjrzeliśmy się najnowszemu tabletowi Huawei z wyższej półki - modelowi MatePad Pro. Co potrafi to urządzenia i jakie są nasze wrażenia po kilku dniach użytkowania?