Reklama

Młody Polak, którym zachwyciła się Beyonce

W ostatnich dniach było o nim głośniej niż o największych gwiazdach w Polsce. Radzimir Dębski, którego twórczość doceniła sama Beyonce, obchodzi w poniedziałek 25. urodziny.

Przystojny, dobrze ubrany, zdolny, wykształcony. Pod koniec kwietnia media zawrzały: Radzimir Dębski - pseudonim "Jimek" - wygrał konkurs na remiks piosenki "End of Time" wielkiej gwiazdy Beyonce. O nagrodę ubiegało się około 3 tysiące muzyków z całego świata.

I wtedy nagle pojawiła się ona

Piosenkarka osobiście powiadomiła młodego Polaka o wygranej, a filmik z tej zarejestrowanej na skype rozmowy, rozprzestrzenił się po sieci z prędkością światła. Sam muzyk z tej okazji pokazał się prawie we wszystkich telewizjach. Zanim jednak Beyonce powiadomiła Radzimira o wygranej, Polak rozmawiał z jej menedżerem.

Reklama

- To jest absolutnie najlepszy człowiek na świecie w tym, co robi. Ma status gwiazdy. On sam wywołał we mnie najdziwniejsze uczucie, bo rozmawiał ze mną jakbym był kimś, mimo że nie za bardzo jestem i nie musiał tak robić - mówił Dębski w rozmowie z TVN24.

- Nagle mówi, że musi mi coś powiedzieć, ale że właściwie to nie on mi to powie, tylko ktoś inny. I nagle ona pojawia się na tym skype. Jak było widać, niewiele mądrego udało mi się wtedy powiedzieć - dodał Dębski.

W nagrodę "Jimek" Dębski otrzymał 4 tysiące dolarów, a jego remiks znalazł się na najnowszej płycie Beyonce.

Zdolny syn świetnego kompozytora

Ten zdolny 25-latek już stał się gwiazdą i jak się okazuje nie musieli pomagać mu w tym znani rodzice... Radzimir, jest bowiem synem polskiego kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz piosenkarki Anny Jurksztowicz.

Odziedziczył talent po rodzicach i wybrał muzyczne studia. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie oraz University of California w Los Angeles na wydziale kompozycji filmowej i orkiestracji. Od lat współpracuje z ojcem, a także tworzy własne kompozycje, m.in. do filmów, seriali telewizyjnych oraz spektakli teatralnych.

Muzykę, w której tworzeniu brał udział Radzimir, mogliśmy usłyszeć m.in. w filmach "Stacja", "Sztos 2", "Orkiestra niewidzialnych instrumentów", "Ranczo Wilkowyje", "Pokaż kotku, co masz w środku" oraz "1920. Bitwa Warszawska", a także m.in. w serialach "Ranczo", "Tancerze" oraz "Przepis na życie".

Ikoną stylu

Radzimir, oprócz umiejętności gry na wielu instrumentach, potrafi także śpiewać. W 2010 roku wraz z Małgorzatą Kożuchowską wykonał duet "Rozplątani", który znalazł się na płycie "2011. Muzyka z Serca" towarzyszącej kalendarzowi "Dżentelmeni".

Przy okazji wielkiego kwietniowego sukcesu Radzimir Dębski stał się także ikoną stylu. Portale internetowe prześcigają się w publikowaniu jego zdjęć i komentowaniu stylizacji, które wywołują zachwyt damskiej części użytkowników internetu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kompozytor | Beyonce Knowles | muzyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy