Zdradzi ją kolor włosów

Niemieccy uczeni przebadali 452 młode kobiety w tym samym wieku. Podzielono je według koloru włosów na cztery grupy. Przedstawicielki każdej z grup odznaczały się odmiennymi cechami budowy fizycznej, innym przebiegiem rozwoju psychicznego i innym temperamentem.

Kolor włosów wskazuje na charakter. Blondynki są chłodne, brunetki ogniste i pełne temperamentu, szatynki czułe i delikatne, a rude wrażliwe, ale i agresywne. Potwierdziły to najnowsze badania naukowe. Związek między kolorem włosów a temperamentem powodują geny, które sprawiają, że włosy uzyskują określoną barwę. Te same geny mają również wpływ na przemianę materii i system nerwowy.

Blondynki

Rozwijają się później od pozostałych typów dziewcząt. Pierwsza miesiączka pojawia się u nich około sześć miesięcy później niż u ciemnowłosych i rudych. Natomiast wykazują chęć do uprawiania sportów i są bardziej ruchliwe. Ponieważ początkowo ważą mniej niż reprezentantki innych grup - są od nich znacznie zręczniejsze. Jeśli chodzi o charakter, są to osoby skłonne do egoizmu. Nic dziwnego - twierdzą uczeni - ponieważ dłużej są dziećmi, zachowują się jak dzieci i tak traktuje je otoczenie. Gdy podejmą pracę zawodową, nic nie jest w stanie zachwiać ich pewności siebie.

Reklama

Szatynki

Dojrzewają wcześniej od blondynek i w młodszym wieku wydają się dorosłe, więc są poważniej traktowane. Jednak ich zewnętrzna dojrzałość nie idzie w parze z wewnętrzną. Szatynki na ogół reagują bardzo wrażliwie, a w przypadku napotkanych trudności zbyt szybko wycofują się i płochliwie rezygnują z działania. Ich zaletą jest wyrozumiałość dla innych.

Brunetki

Niewiele różnią się od szatynek, ale dzięki zwiększonej ilości pigmentu - melaniny, poddane są dodatkowym bodźcom przyśpieszającym dojrzałość. Cechuje je ponadto większy temperament i bojowość. Są to natury dążące wytrwale do przebicia się.

Rude

Pod względem rozwoju fizycznego podobne są do brunetek, psychicznie są tak wrażliwe jak szatynki. Bardziej niż dziewczętom z pozostałych grup, dokucza im tak zwany stres egzaminacyjny. Przypuszcza się, że to wskutek swojego ekstrawaganckiego koloru włosów czują się zawsze niepewnie i są skrępowane. Aby to zatuszować - stają się agresywne.

Pozostaje zaufać niemieckim naukowcom.

MWMedia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama