1-calowy ekran o niesamowitej rozdzielczości

Wyświetlacz zaprezentowany przez markę Forth Dimension Displays ma taką samą rozdzielczość (2048 na 1526 pikseli) jak panel Retina w nowym iPadzie, ale jego przekątna wynosi mniej niż 1 cal.

Po co temu maleństwu przypominającemu znaczek pocztowy taka rozdzielczość? Przecież ekran iPada ma tyle pikseli, że zlewają się w naturalny obraz, na którym jeden kolor płynnie przechodzi w drugi. Owszem, ale pod warunkiem, że patrzymy na ekran z pewnej odległości. Tymczasem wyświetlacz Forth Dimension Displays miałby się znaleźć w goglach nakładanych przez graczy, którzy przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości.

Nowość ma zrewolucjonizować właśnie rynek wyświetlaczy przeznaczonych do urządzeń, w których ekran znajduje się blisko oka. Dzięki temu amatorzy gier komputerowych mogliby się poczuć naprawdę "zanurzeni" w świecie gry. Jest więc szansa na gogle, które zupełnie odmienią doświadczenie grania.

Kłopot w tym, że pierwsza wersja akcesorium z takim wyświetlaczem kosztowałoby 1,5-2 tysiące dolarów. Mniej zamożni gracze musieliby zatem poczekać, aż ceny takich gogli spadną.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: ekran
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy