Reklama

2019 był drugim najgorętszym rokiem od niemal 140 lat

Globalne ocieplenie oraz zmiany klimatu to coraz głośniejszy problem współczesnego świata. Jak donosi amerykańska instytucja rządowa zajmująca się prognozowaniem pogody, miniony rok był drugim najcieplejszym od czasu rozpoczęcia prowadzenia dokumentacji.

Do tej pory rekordowo ciepłym rokiem był 2016 w trakcie którego odnotowano najgorętsze temperatury od 1880 roku. Jak wynika z danych amerykańskich badaczy, każda kolejna dekada od lat 60. była średnio cieplejsza niż poprzednia. Jeszcze bardziej wzbudza niepokój fakt, że ostatnie pięć lat było najcieplejszymi w historii.

Każdy miesiąc minionego roku 2019 był o średnio 1 stopień Celsjusza cieplejszy niż średnia z lat 1951-1980. Dane NASA bazują na odczytach z ponad 20 000 stacji pogodowych, boi i statków na powierzchni morza oraz antarktycznych stacji badawczych.

Reklama

Pełny zestaw danych jest dostępny na stronie internetowej agencji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy