Reklama

Amerykański rząd korzystał z pirackiego oprogramowania

Od ponad dekady amerykański rząd korzystał z nielegalnych wersji oprogramowania logistycznego, które wspierało żołnierzy i proces zaopatrzenia podczas ważnych misji. Firma Apptricity obliczyła, że na rządowej nieuczciwości straciła aż 224 miliony dolarów.

Licencja oprogramowania Apptricity kosztuje 1,35 miliona dolarów za serwer oraz 5000 dolarów za każde urządzenie. Okazało się, że nielegalna wersja była zainstalowana na 93 serwerach oraz na ponad 9000 samodzielnych urządzeń. Łatwo można policzyć, że nieuregulowany rachunek sięga naprawdę wysokich kwot. 

Oczywiście amerykański rząd był w posiadaniu licencji na oprogramowanie, jednak nielegalnie instalował je na kolejnych stanowiskach. Po wniesieniu oskarżenia do sądu, rządowi przedstawiciele przyznali, że faktycznie program mógł być wykorzystywany na nieodpowiedniej liczbie urządzeń.

Przedstawiciele obydwu stron doszli jednak do porozumienia. Rząd wypłaci firmie Apptricity równowartość 50 milionów dolarów. Jednocześnie poinformowano, że sprawa ta nie będzie miała wpływu na dalszą współpracę twórców oprogramowania z amerykańskim wojskiem.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: piractwo | piractwo komputerowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy