Barack Obama ma nowy smartfon. To model sprzed 3 lat

Prezydent USA wyjawił, że nie używa już Blackberry 8830. Na jego miejsce nie wszedł jednak żaden supernowoczesny smartfon, a model który miał premierę 3 lata temu.

Mogłoby się wydawać, że jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie powinien być otoczony najbardziej zaawansowaną i najnowocześniejszą technologią. Tymczasem, do niedawna prezydent Stanów Zjednoczonych używał telefonu Blackberry 8830 z 2007 roku. Ostatnio służby postanowiły unowocześnić wyposażenie prezydenta, ale zmiana nie jest spektakularna. Jak się okazało, nowym smartfonem Obamy jest zmodyfikowana wersja Samsunga Galaxy S4. Urządzenie zostało odpowiednio zabezpieczone i wyłączony został w nim dostęp do aparatów oraz większości zwykłych aplikacji. 

Reklama

Dlaczego akurat ten smartfon? Oczywiście, ze względów bezpieczeństwa. Sprzęt przeszedł pomyślnie testy agencji bezpieczeństwa Defence Information Systems Agency, a jedną z kluczowych cech okazał się system zabezpieczeń KNOX, który jest rzeczą powszechną wśród modeli koreańskiej marki. Telefon działa w specjalnej sieci SIPRNet, której używa Amerykański Departament Stanu i Departament Obrony. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Barack Obama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy