BlackBerry Key2 oficjalnie

BlackBerry zaprezentowało model Key2. Urządzenie posiada przyzwoitą specyfikację i na pewno spodoba się osobom, które potrzebują smartfona do codziennej pracy.

W porównaniu do poprzedniej generacji urządzenia, BlackBerry Key2 to widoczny postęp producenta. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 660 oraz 6 gigabajtów pamięci operacyjnej RAM. Na pokładzie użytkownicy znajdą także 64 lub 128 GB miejsca na dane - tę wartość da się rozszerzyć za pomocą dodatkowej karty pamięci micro SD.

Za wyświetlanie obrazu w modelu Key2 odpowiada wyświetlacz IPS o przekątnej 4,5 cala - całość działa w rozdzielczości 1620 x 1080 pikseli. Pod wyświetlaczem klasycznie znalazło się już miejsce na fizyczną klawiaturę, która pozwala na zaprogramowanie nawet do 52 skrótów podczas wprowadzania tekstu.

Reklama

Na tylnej obudowie BlackBerry Key2 producent umieścił system podwójnego aparatu fotograficznego z dwoma sensorami o rozdzielczości 12 Mpix. Kamerka do selfie, to nic innego, jak "oczko" z sensorem o rozdzielczości 8 Mpix.

Oprócz wspomnianych wyżej funkcji, BlackBerry Key2 oferuje również czytnik linii papilarnych, diodę powiadomień, Bluetooth 5.0 czy też port USB typu C. Producent wyposażył to urządzenie w Androida 8.1 Oreo oraz akumulator o pojemności 3500 mAh.

Za BlackBerry Key2 trzeba będzie zapłacić około 649 euro. Na ten moment nie wiadomo czy ten smartfon trafi oficjalnie do polskiej sprzedaży. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BlackBerry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama