Czy ten mężczyzna ma obcasy? Zdjęcie, które fascynuje internautów

Internet znalazł sobie kolejną fotografię, która stała się obiektem analiz i publikacji w mediach.


Pierwszy rzut oka na umieszczone powyżej zdjęcie, i co widzimy? Mężczyznę noszącego obcasy. Ale wystarczy przyjrzeć się dokładnie i widać, że to kobieta obejmuje siedzącego mężczyznę.

Jak to bywa w przypadku takich fotografii, internetowa społeczność szybko zaczęła rozszyfrowywać, dlaczego mamy do czynienia z taką iluzją. Tym razem poznanie prawy nie było problemem. 

Oryginalny Tweet:

Co w rzeczywistości widać na zdjęciu:

W lutym Twittera obiegło zdjęcie, na którym widzieliśmy kogoś, kto ma nogi niczym postać z kreskówki. Pozornie. W rzeczywistości biały pasek na dresie tak zlał się z tłem (biała szafa), że - wraz z odpowiednim ustawieniem stóp - powstała iluzja optyczna.

Reklama

W zeszłym roku zdjęcie pary Kanadyjczyków z Budapesztu zrobiło podobną furorę. Zdjęcia panoramiczne to standard w większości nowych smartfonów i aparatów. Wykonujemy serię zdjęć, a oprogramowanie aparatu łączy je w jedną, panoramiczną fotografię. Jakość zdjęcia zależy od aparatu, oprogramowania i od tego, czy na pierwszym, lub na dalszym planie, nic się nie poruszyło. Mitchell Flann i Erika Gomos, robiąc panoramiczne zdjęcie w Budapeszcie, nie mieli tyle szczęścia. W trakcie sesji Erika kichnęła, a efekt był taki, jaki widzimy na zdjęciu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy