Dwa ekrany smartfona, by rządzić światem telefonów

LG G8X ThinQ to smartfon niezwykły. Ma dwa ekrany, które sprawdzą się w wielu codziennych sytuacjach. Oto zalety ich zastosowań.

Zaleta numer 1 - Inteligentna praca

Dodatkowy ekran w LG G8X ThinQ został stworzony jako odpowiedź na potrzebę wielozadaniowości. Oba ekrany mogą funkcjonować całkiem niezależnie, dzięki czemu możemy jednocześnie robić dwie, nawet sprzeczne, czynności. Na jednym ekranie oglądamy mecz, a drugi wykorzystujemy do wideokonferencji z przełożonym. Na jednym ekranie rozmawiamy przez komunikator, a na drugim poprawiamy tekst. Na LG G8X ThinQ można włączyć dwie aplikacje w trybie pełnoekranowym z niezależnym sterowaniem poziomu dźwięku. To właśnie jest multitasking z prawdziwego zdarzenia.

Zaleta numer 2 - Granie na wyższym poziomie


Jeżeli jesteście miłośnikami gier mobilnych, LG G8X ThinQ to smartfon dla Was. Tu wykorzystanie dwóch ekranów jest wręcz naturalne. Na jednym jest wyświetlana gra, a drugi przeobraża się w wirtualnego pada, którego na dodatek można spersonalizować. Taka konstrukcja telefonu nawiązująca do przenośnej konsoli jest praktyczniejsza i wygodniejsza dla użytkownika. Palce nie zasłaniają wam rozgrywki, a to w niektórych tytułach może okazać się kluczowe.

Zaleta numer 3 - Zakupy online łatwe jak nigdy

Statystyki pokazują, że coraz więcej zakupów online robimy nie przez komputer, a przez smartfona. LG G8X ThinQ przenosi zakupy online na nowy poziom. Kiedy na klasycznym smartfonie przeglądamy listę produktów w sklepie internetowym, kliknięcie jednego z nich powoduje albo otworzenie nowej karty, albo nowego okna przeglądarki. Efekt jest taki, że nowe okno produktu przysłania przeglądaną listę. W LG G8X ThinQ kliknięcie danego produktu powoduje otworzenie okna na dodatkowym ekranie. Dzięki temu cały czas możemy mieć listę i szczegóły produktów na oku.

Zaleta numer 4 - Najlepszy kadr z możliwych

Mimo iż możliwości fotograficzne smartfonów są coraz lepsze, to czasami są sytuacje, w których trudno uchwycić dobry kadr. Zdarza się to choćby, gdy robimy zdjęcie dania lub inne ujęcie z góry. Odchylając dodatkowy ekran pod wybranym kątem możemy mieć kontrolę nad kadrem, nawet gdy zdjęcie robimy z wyprostowanymi rękami. Inną przydatną funkcją jest tryb Mirror Selfie, który pozwala na podgląd robionego zdjęcia na dodatkowym ekranie. Przyda się on w sytuacjach, gdy to my stajemy się modelami, a chcemy mieć pewność, że ujęcie się uda.

Zaleta numer 5 - Selfie zawsze doświetlone

Dzięki dodatkowemu ekranowi LG G8X ThinQ także selfie wychodzą lepiej. Smartfon ma aparat o rozdzielczości 32 Mpix, więc potrafi zrobić naprawdę dobre selfie. Pod warunkiem dostępności światła. Gdy go brakuje, nie ma co rozpaczać. Dodatkowego ekranu smartfona LG można użyć jako lampę doświetlającą naszą twarz. To drobne usprawnienie wprowadza selfie na jeszcze wyższy poziom.

Zaleta numer 6 - Smartfon zamiast laptopa

Są sytuacje, w których w smartfonie potrzebujemy pełnowymiarowej klawiatury. LG G8X ThinQ daje taką możliwość. Jeden ekran wyświetla treść, a drugi przeobraża się w wirtualną klawiaturę, zmieniając smartfona w coś na kształt minilaptopa. W ten sposób można spokojnie napisać e-maila, uzupełnić arkusz kalkulacyjny, a nawet napisać artykuł. W tym trybie smartfon zyskuje mnóstwo funkcjonalności i zamienia się w pełnokrwiste urządzenie biznesowe.

Zaleta numer 7 - Dwa razy więcej miejsca na ekranie

Ekran dodatkowy może być dopełnieniem wyświetlacza głównego. Przeglądane treści możemy rozszerzyć w taki sposób, by były widoczne na obu ekranach. Przydaje się to podczas czytania szczególnie długich artykułów. Zmieniając orientację na poziomą, mamy do dyspozycji nie jeden 6,4-calowy ekran, a przestrzeń jak rodem z tabletu, o łącznej powierzchni ponad 12 cali.

Materiał powstał we współpracy z marką LG.

INTERIA.PL
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy