Ekran dotykowy o przekątnej 82 cali

Firmy produkujące elektronikę prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie ekranów dotykowych. W ofercie jednej z nich pojawił się wyświetlacz o przekątnej 82 cali! Ile trzeba będzie zapłacić za takie cudo?

Naprawdę wielkie ekrany dotykowe nie są nowością. Najpierw naukowcy z Uniwersytetu Groningen pokazali swoją dotykową ścianę, a następnie na targach CeBIT pojawił się Microsoft Cinema - ekran o przekątnej 234 cali. Żaden z tych produktów nie jest jednak dostępny komercyjnie.

Teraz, w czasie konferencji SIGGRAPH, firma Perceptive Pixel zaprezentowała nowe, ciekawe produkty. Są to dwa duże ekrany dotykowe - jeden o przekątnej 27 cali a drugi aż 82 cali. Oba oparte są na technologii projekcji i opierają się na elementach produkowanych przez firmę Samsung.

Reklama

Niestety, żeby położyć rączki na tych ekranach trzeba będzie zapłacić odpowiednio 12 i 120 tys. dolarów. Wraz ze sprzętem dostarczane jest oprogramowanie, cena jednak wydaje się daleko poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika. Mimo to według producenta, większa wersja już cieszy się sporą popularnością i pomimo, że przedsprzedaż zaczyna się dopiero w przyszłym miesiącu, już wiadomo, że firma nie nadąży z realizacją zamówień. Ekrany mają trafić na rynek w czwartym kwartale.

Ekipa serwisu Engadget miała okazję przyjrzeć się bliżej ekranom i przyznaje, że są to jedne z najlepszych ekranów dotykowych dużych rozmiarów. Produkt Perceptive Pixel zachwyca sprawnym działaniem, dokładnością i płynnością. Poniżej możecie zobaczyć filmową relację z SIGGRAPH.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: ekran dotykowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy