Facebook Messenger automatycznie przetłumaczy wiadomości

Facebook testuje w komunikatorze Messenger nową funkcję, która ma pozwolić na automatyczne tłumaczenie wiadomości z innych języków. Które z nich są już obsługiwane?

Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych zostali zaskoczeni najnowszą funkcją oferowaną przez komunikator Facebook Messenger. W aplikacji pojawiła się możliwość automatycznego tłumaczenia wiadomości na język angielski lub hiszpański. Jak to działa? Osoba, która posługuje się angielskim i napisze wiadomość do osoby wykorzystującej hiszpański, będzie mogła liczyć na to, iż treść komunikatu zostanie przetłumaczona "w locie".

Facebook póki co przesyła użytkownikom wiadomość oryginalną oraz tą, która tłumaczona jest za pośrednictwem sztucznej inteligencji oraz odpowiednich algorytmów. W najbliższym czasie do Messengera trafi obsługa kolejnych języków.

Reklama

Póki co funkcja tłumaczenia wiadomości dostępna jest jedynie dla osób przebywających na terenie USA. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ta funkcja trafi do innych regionów świata - jeśli tak, to zapewne stanie się to dopiero za kilka miesięcy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy