Firefox opóźniony

Mozilla opóźnia premierę kolejnych wersji Firefoksa. Już wiadomo, że w bieżącym roku do rąk użytkowników nie trafi nowa stabilna edycja. Firefox 3.6, który miał ukazać się w grudniu, zostanie upubliczniony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Z kolei Firefox 4.0 najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w roku 2011.

Edycje 3.6 i 3.7 mają charakteryzować się przede wszystkim lepszą stabilnością. Mają też uruchamiać poszczególne karty w osobnych procesach, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowania przeglądarki. Z kolei największą zmianą, jaka ma zajść w Firefoksie 4.0 będzie nowy interfejs użytkownika.

Specjaliści uważają, że opóźnienie działa na korzyść Internet Explorera, którego ósma edycja ma nowoczesny wygląd i zdobywa coraz większe udziały w rynku.

Rok 2011 będzie bardzo ważny dla Mozilli. Nie tylko zadebiutuje Firefox 4.0, ale dobiegnie końca umowa z Google, która zapewnia Mozilli ponad 80 proc. wpływów do budżetu. Nie wiadomo czy Google, który ma teraz własną przeglądarkę i chce ją wypromować, podpisze z Mozillą kolejną umowę.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: edycja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama