Groźna luka Instagrama załatana – problem dotyczył m.in. usuniętych zdjęć

Popularny serwis społecznościowy Instagram twierdzi, że pełne wyczyszczenie treści z jego serwerów trwa maksymalnie 90 dni. Jeden z użytkowników udowodnił jednak, że to nieprawda.

Pewien użytkownik portalu Instagram, postanowił sprawdzić jak wiele prawdy jest w zapewnieniach serwisu na temat czasu, wymaganego do usunięcia prywatnych danych. Jak się okazuje, rzekomo usunięte wiadomości i zdjęcia z Instagrama były w rzeczywistości przechowywane dłużej niż rok. 

Wszystko wyszło na jaw, gdy Saugat Pokharel postanowił skorzystać z niedawno wprowadzonej funkcji pobierania danych ze swojego konta. Po pobraniu wszelkich plików, użytkowników zauważył wśród nich zdjęcia, które samodzielnie usunął ponad rok temu.

Zainteresowany tym odkryciem, Saugat zgłosił sprawę w specjalnym programie, który nagradza użytkowników za wskazanie błędów w serwisie Instagram. Jak się okazało, była to luka, za której wskazanie, użytkownik otrzymał 6000 $.

Reklama

Na obecną chwilę Instagram zapewnia, że naprawił wspomniany problem. Przy okazji poinformował też, że nie wykrył żadnych dowodów na nadużycia związane z luką. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | Media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy