HP przygotowuje rewolucje w druku cyfrowym

Producent wprowadza nowe cyfrowe rozwiązania HP Indigo piątej i szóstej generacji, które mają zrewolucjonizować druku cyfrowy na świecie. Amerykańska firma w tym celu skorzysta m.in. z możliwości druku 3D.

HP Indigo 100K jest pierwszą maszyną Indigo z serii 5 i zapewnia wyższą wydajność w sprawdzonym stylu cyfrowego druku offsetowego Indigo. Czterokolorowa maszyna drukująca HP Indigo 100K z wydajnością 6000 arkuszy na godzinę zwiększa marże na krótkiej produkcji cyfrowej oraz gwarantuje niższy całkowity koszt użytkowania. HP Indigo 100K wykorzystuje zaawansowaną obsługę papieru i podobną do offsetowej konstrukcję łapek zapewniające precyzyjne pasowanie, a także oferuje większe możliwości cyfrowe, w tym podajniki dla pięciu różnych surowców, automatyzację kolorów, kalibrację i przekazywanie zadań na odpowiednie nośniki.

Reklama

Testy beta HP Indigo 100K rozpoczęte w 2019, dobiegają obecnie końca po stronie komercyjnych klientów HP na całym świecie, w tym w drukarniach offsetowych, również web-to-print. Model HP Indigo 100K zostanie zaprezentowany na targach DRUPA.

Nowa architektura LEPX

IndigoLEPX napędza podstawowe mechanizmy technologii LEP, stanowiące bazę dla wysokiej jakości druku cyfrowego Indigo. W ramach architektury LEPX, zamiast jednego silnika LEP, sześć silników przetwarzania obrazu działa jednocześnie, zwiększając prędkość w celu osiągnięcia standardów analogowych z dodatkowymi korzyściami drukowania cyfrowego.


Technologia druku 3D

jPonad 100 części wykorzystanych w nowej serii maszyn drukarskich HP Indigo, które miały być zaprezentowane na drupa, zostało wyprodukowanych przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion, w tym dla HP Indigo 100K Digital Press, HP Indigo V12 Digital Press i HP Indigo 15K Digital Press.

Technologia drukowania 3D umożliwia HP skrócenie czasu projektowania, dostarczając części w ciągu kilku dni, zamiast kilku tygodni, jak również zmniejszanie śladu węglowego poprzez ograniczenie zużycia energii i materiałów, a nawet zaprojektowanie niektóry części tak, aby były o 90 proc. lżejsze.

HP PrintOSx

Platforma łączy usługę chmury opartej na sztucznej inteligencji z infrastrukturą wspierającą zautomatyzowane procesy. Opierając się na technologii PrintOS, narzędziach i know-how, klienci mogą zacząć budować "drukarnie przyszłości" i zautomatyzować produkcję.

Ponad 12 000 klientów HP jest obecnie podłączonych do HP PrintOS (wprowadzonego na targach DRUPA w 2016 r.), korzystając z szeregu aplikacji, które wykorzystują duże zbiory danych w chmurze w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów wyzwań produkcyjnych. 

Dostępność

HP Indigo 100K w formacie B2 i HP Indigo 15K, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do zastosowań komercyjnych, a także HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K i HP Indigo 90K do druku etykiet i opakowań - wszystkie będą dostępne najwcześniej w czerwcu 2020 roku lub później.

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo V12 zostanie zademonstrowana podczas targów DRUPA. Planowo urządzenie trafi do sprzedaży w 2022 r.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy