Indie planują zablokować korzystanie z krytowalut

Indie mogą być kolejnym krajem, który ograniczy dostęp do popularnych kryptowalut. Czy to oznacza koniec wirtualnego pieniądza?

Jak donosi serwis  TechCrunch - niższa izba parlamentu Indii ujawniła plany wprowadzenia prawa, które zakazywałoby wszystkich prywatnych kryptowalut. Miałoby to dotyczyć także tych najbardziej popularnych, jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Zamiast tego parlament ustanowiłby specjalne furtki dla stworzenia zupełnie nowego formatu pieniądza cyfrowego, oficjalnie emitowanego przez Bank Rezerw Indii.

To nie pierwszy raz gdy Indie sprzeciwiają się upłynnianiu niejasnych środków płatniczych. W 2018 roku państwo to wprowadziło zakaz obrotem już istniejącej waluty cyfrowej. Bank Rezerw argumentował wtedy, że takie pieniądze nie są prawdziwe, ponieważ nie mają fizycznego odpowiednika i nie zostały stosownie ostemplowane. Decyzja ta wywołała ogromne protesty, a po stronie protestujących stanął nawet Krajowy Sąd, który na początku ubiegłego roku zezwolił na handel kryptowalutą.

Reklama

Wszystko jednak wskazuje, że obecny stan rzeczy nie potrwa za długo. Proponowana ustawa powinna pojawić się na bieżącej sesji parlamentu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bitcoin | Indie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy