iPad generuje 97 proc. ruchu w internecie

Najnowszy raport firmy Comscore przynosi wiele ciekawych informacji na temat wpływu urządzeń mobilnych na ruch w internecie. Podział przebiega zarówno pomiędzy tabletami i smartfonami, jak i samymi systemami operacyjnymi: iOS, Androidem i resztą.

Comscore skupił się na działaniach internautów ze Stanów Zjednoczonych. Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że procent urządzeń mobilnych łączących się z siecią stale rośnie, a to głównie dzięki zwiększonemu popytowi na smartfony i tablety. Nie bez znaczenia jest też coraz większa ilość punktów z darmowym WiFi.

W sporządzonym przez Comscore rankingu wygenerowanego ruchu w internecie bezapelacyjnie wygrywa iPad, który nie dosyć, że zostawił swoich tabletowych konkurentów daleko w tyle, to jeszcze wyprzedził minimalnie swojego mniejszego brata, iPhona. Tablet firmy Apple uzyskał w sierpniu odpowiednio: 97,2 proc. wśród tabletów i 46,8 proc. wśród urządzeń z systemem iOS (iPhone uzyskał 42,6 proc.).

Reklama

Z taką pomocą internautów, końcowy wynik serfowania w sieci nie mógł wyglądać inaczej: na pierwszym miejscu znalazł się system iOS z 43 procentami, na drugim miejscu Android z 34 i RIM z 15. W Europie, a zwłaszcza w Polsce podobne zestawienie z pewnością wyglądałoby zupełnie inaczej, a to dzięki cenom iGadżetów.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy