Jak sprzedawcy na Allegro wprowadzają klientów w błąd?

Nierzetelni sprzedawcy stosują wiele trików. Oprócz sprzedaży zdjęcia zamiast wartościowego przedmiotu czy zawyżonej ceny wysyłki, pojawił się kolejny sposób. Zobacz, jak sprzedawcy wykorzystują nieuwagę klientów.

Jeden z internautów skusił się na pamięć oferowaną przez sprzedawcę o nicku kamil_855. Zgodnie z opisem aukcji, była to "markowa pamięć RAM firmy Goodram" o pojemności 4 Gb. Oferta uzupełniona była niewielkim zdjęciem, przedstawiającym jakąś kość pamięci. Niska rozdzielczość zdjęcia nie pozwalała na przeczytanie napisów z opakowania.

Po kupieniu RAM-u pechowy nabywca zorientował się, że pamięć ma pojemność nie 4 GB, a 512 MB i opisał swój problem na forum AllePrawda. Choć otrzymał towar o parametrach dokładnie opisanych w aukcji wydaje się, że sprzedający starał się wykorzystać brak czujności swoich klientów.

Reklama

Wrażenie to wzmacnia fakt, że nie jest to jedyna aukcja tego sprzedawcy z podobnym haczykiem w opisie. Niedawno kamil_855 sprzedawał twarde dyski o pojemności 320 Gb. Co ciekawe w innych swoich aukcjach sprzedawca pojemność pamięci podaje zgodnie z przyjętymi normami, w gigabajtach.

Przypomina to nieco praktykę sprzedawców złota, podających na Allegro wagę kruszcu w granach (1 gran to około 0,065 grama). Choć formalnie opis i przedmiot aukcji są zgodne, w praktyce chodzi o wykorzystanie nieuwagi kupujących.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Allegro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy