Jak walczyć ze smogiem?

Kolejna zima przed nami, a wraz z pojawieniem się niskich temperatur dynamicznie wzrasta poziom zanieczyszczeń w powietrzu. Smog staje się coraz większym problemem, zwłaszcza dla większych aglomeracji miejskich. Na szczęście rośnie również świadomość dotycząca zagrożenia ze strony zanieczyszczonego powietrza, dzięki czemu na rynku pojawia się coraz więcej sprzętów, które pozwolą skutecznie chronić siebie i domy przed smogiem.

Poniżej prezentujemy kilka nowoczesnych i efektywnych urządzeń, które uchronią nasze układy oddechowe, przefiltrują powietrze, a także nieco je oczyszczą.

Maski antysmogowe

Jeszcze kilka lat temu powodowały niemałe kontrowersje, a obecnie stanowią jeden z podstawowych akcesoriów, który wykorzystujemy, poruszając się po mieście. Dobrej jakości maski antysmogowe są w stanie przefiltrować nawet do 90 proc. zanieczyszczeń, w tym najbardziej szkodliwych pyłów PM 2.5 i PM 10. Wybierając maskę, warto zwrócić uwagę na zastosowane filtry oraz możliwość ich bezproblemowej wymiany. Maska powinna być odpowiednio dopasowana do twarzy, bowiem tylko wtedy zachowa swoją szczelność.

Reklama

Mierniki jakości powietrza

Stan jakości powietrza w konkretnych miastach można monitorować na kilka sposobów. Jednym z nich jest zainwestowanie w profesjonalny lub półprofesjonalny miernik. Jest to kompaktowy i stosunkowo tani produkt, który umożliwi sporządzenie dokładnych analiz i raportów. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyników prezentowanych na stronie internetowej GIOŚ. Jest także szeroki wybór bezpłatnych aplikacji mobilnych do pobrania.  

Oczyszczacze i jonizatory powietrza

Znając poziom zanieczyszczenia powietrza, warto zainteresować się urządzeniami, które oczyszczą i wysterylizują domowe powietrze. Rynek oferuje bogaty wybór najróżniejszych oczyszczaczy i jonizatorów, w tym również w wersji mobilnej. Jednym z takich rozwiązań mobilnych oczyszczaczy jest podłączenie odkurzacza automatycznego z oczyszczaczem powietrza, jak np. RoboJet Air PRO. Należy pamiętać dodatkowo, że najlepsze oczyszczacze są w stanie przefiltrować 99,9 proc. zanieczyszczeń. Jonizatory z kolei produkują jony ujemne, które eliminują tzw. elektrosmog. Dodatkowo niszczą bakterie, wirusy, alergeny i ogólnie sterylizują powietrze.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: smog | oczyszczacz powietrza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy