Jaki będzie nowy XBox?

Microsoft podał wczoraj pierwsze informacje dotyczące nowej konsoli do gier, która ma stać się następcą Xboxa i zagrozić liderującej na rynku konsoli Playstation2. Szczegóły przedstawił na Game Developers Conference - szef działu oprogramowania XBoxa - J. Allard (na ilustracji). Oto najważniejsze (z ujawnionych) właściwości nowej konsoli: - nowy, "strumieniowy" interfejs ułatwi dostęp do wielu gier - karta gracza, czyli widoczne dla innych graczy informacje o "umiejscowieniu" przeciwnika i jego doświadczeniu w grach sieciowych (ciekawe w jaki sposób będą zbierane takie dane?

- możliwość podłożenia własnej ulubionej muzyki pod dowolna grę

- możliwość kupowania oferowanych przez Microsoft w sklepiku nowych bohaterów gry czy części do wirtualnych samochodów wyścigowych itp

- możliwość łączenia się z serwisem konsoli nie tylko z komputera, ale także z urządzeń przenośnych, co umożliwi, zdaniem Allarda "stały kontakt z ulubiona grą". Oczywiście nie za darmo.

- możliwość tworzenia profili (np. personalizacji gry i dopasowania skali jej trudności do umiejętności gracza)

"Obecni gracze potrzebują czegoś więcej niz tylko "prawie filmowa" adaptacja SuperBowl". Udostępnimy im to" - stwierdził Allard.

Reklama

Nowa konsola, wraz z serwisem oferującym gry i usługi dla niej ma się pojawić w okolicach Święta Dziękczynienia - powiedział Allard, uchylając się jednak op odpowiedzi na pytania dziennikarzy o 

cenę konsoli i subskrybcji na serwisie. "Liczymy na 20 milionów zarejestrowanych użytkowników w ciągu roku od premiery" - powiedział tylko Allard.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy