Kolejna aplikacja rezygnuje z obsługi Windowsa XP

Koniec wsparcia dla systemu oznacza nie tylko brak jego aktualizacji i zwiększoną możliwość ataku, ale także stopniowe odejście wielu aplikacji. W tym tygodniu przyszła kolej na Notepad ++, który ostatecznie znika Windowsa XP.

W tym tygodniu zespół programistów powiązanych z Softpedią ds. Windowsa, poinformował, że Notepad ++ w wersji 7.9.2 jest ostatnią kompilacją programu, działającą na wydanych w 2001 roku Windowsie XP. Kolejne edycje aplikacji, począwszy od tych oznaczonych numerem 7.9.3 nie będą już wspierane przez oprogramowanie.

Notepad ++  to szalenie popularny i  rozbudowany notatnik z funkcją edytora kodów źródłowych najpopularniejszych języków programowania. To właśnie z niego najczęściej korzystają programiści bowiem posiada on wiele opcji usprawniających proces pisania kodu źródłowego m.in. dla stron  internetowych.  

Reklama

Użytkownicy, którzy wciąż usilnie korzystają z przestarzałego systemu Microsoftu zapewne nie będą zadowoleni z tego faktu. Pomimo, że Microsoft od lat namawia do rezygnacji z Windows XP i przejścia na nowszą wersję systemu operacyjnego, wciąż nie brakuje osób wiernie oddanych starszym rozwiązaniom.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy