Kompakt Nikona z wymienną optyką już niedługo?

Od niedawna krążą pogłoski o tym, że firma Nikon szykuje nową propozycję na rynku aparatów kompaktowych z wymienną optyką. Japoński koncern chce w ten sposób wkroczyć do gry w tym segmencie rynku i konkurować z Sony czy Olympusem.

Jak podaje digitalrev.com, Nikon miałby przedstawić nowy kompakt już podczas targów fotograficznych Camera & Photo Imaging Show, które będą miały miejsce Japonii od 9 do 12 lutego.

Nikon dotychczas zaniedbywał segment aparatów typu EVIL. Wydaje się jednak, że nastał odpowiedni moment by firma podjęła rękawicę i walczyła o najwyższą pozycję również w tym segmencie rynku.

Jak wiadomo konkurencja nie śpi. Nowy aparat miałby rywalizować z takimi hitami jak Sony NEX-5, Panasonic DMC-GF2 czy Olympus PEN E-PL2. Jeśli Nikon zamierza pokonać konkurentów jego aparat powinien posiadać matrycę o rozdzielczości 12-14 megapikseli, funkcję nagrywania filmów w HD przynajmniej 720p oraz powinien przyzwoicie radzić sobie z szumem przy ISO do 6400.

Reklama

Wygląd aparatu ma nawiązywać do klasycznych modeli Nikona. Jeśli chodzi o optykę to dostępne mają być obiektywy 30 mm f/1.8, 17-50mm f/3.5-5.6 oraz 16 mm f/2.8. Przelicznik dla matrycy będzie odpowiadał formatowi DX.

Z niecierpliwością czekamy na premierę. Czy będzie to rzeczywiście wielkie wydarzenie?

Źródło informacji

Fotoblogia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nikon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy