Koniec Pulpitu w Windows?

Najnowsze doniesienia na temat interfejsu Windowsa 8 pochodzą z samego Redmond. Informacje na temat nowego systemu zamieścił na oficjalnym blogu firmy Steven Sinofsky, odpowiedzialny w Microsofcie za Windowsa. Czy pożegnamy się z Pulpitem Windowsa?

Zgodnie z wpisem Stevena, Windows 8 będzie korzystał z dwóch interfejsów użytkownika. Pierwszym z nich jest opisywany przed wieloma miesiącami interfejs Metro, przeznaczony dla urządzeń dotykowych oraz do mniej wymagających zastosowań.

Co więcej, Microsoft rozważał całkowite porzucenie interfejsu Aero na rzecz Metro, jednak zrezygnowano z tego pomysłu. Mimo tego, po wybraniu interfejsu Metro użytkownik Windowsa może już nigdy nie oglądać Pulpitu.

Drugi interfejs ma być zbliżony do tego, który znamy z Windowsa 7. Jak stwierdził Sinofsky: "Setki milionów ludzi polega na interfejsie Windowsa 7 (...) oczekują oni, że ich następny komputer również będzie im to oferował".

Interfejs będący udoskonalonym Aero ładowany będzie dopiero na żądanie, choć zapewne jego permanentne włączenie będzie możliwe w opcjach systemu. Rozwiązanie takie ma zapewnić szereg korzyści - mniejsze zużycie pamięci, mniejszy apetyt na energię i mniejsze wymagania sprzętowe.

Reklama

Biorąc pod uwagę te zapowiedzi mam nadzieję, że niepraktyczny - z punktu widzenia desktopowego użytkownika wykorzystującego system do pracy - interfejs Metro będzie można łatwo wyłączyć.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy