Mastercard wprowadza płacenie za pomocą twarzy

Firma Mastercard stara się jak najbardziej uprościć i przyspieszyć proces bezgotówkowego płacenia. Krokiem w tym kierunku ma być wprowadzenie zatwierdzania płatności za pomocą rozpoznawania twarzy.

Mastercard prezentuje Identity Check Mobile - funkcję potwierdzania płatności za pomocą twarzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które ma być alternatywą dla wpisywania tradycyjnego hasła. System wykorzystuje do tego celu kamerkę smartfonu, z której obraz poddawany jest analizie. Jeśli algorytm wykryje, że ma do czynienia z właścicielem konta, zatwierdza operację. 

Firma zapewnia, że jest to rozwiązanie proste, ale jednocześnie bezpieczne. System bierze bowiem pod uwagę wiele cech charakterystycznych twarzy i bardzo trudno go oszukać, a żeby uniknąć próby ominięcia blokady za pomocą wydrukowanego zdjęcia, do zaakceptowania transakcji każdorazowo wymagane jest mrugnięcie oczami. 

Reklama

Usługę mogą już testować obywatele Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Węgier, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Niewykluczone, że wkrótce pojawi się ona także w innych krajach. W dłuższej perspektywie planowane jest również wprowadzenie tej metody weryfikacji w sklepach i pozostałych miejscach, gdzie możliwa jest płatność za pomocą karty. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MasterCard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy