Microsoft: Czterordzeniowy tablet z Windows 8

Dacie wiarę, że pierwszy czterordzeniowy tablet będzie pracował w oparciu o system od Microsoftu? Trudno w to uwierzyć, ale wszystko wskazuje na to, że faktycznie tak będzie.

Podczas ostatniego eventu Tech Ed, który miał miejsce w Nowej Zelandii, koncern z Redmond pokazał kilka nowych urządzeń, wśród których... był także tablet. Żeby było jeszcze ciekawiej, jest to urządzenie pracujące dzięki czterordzeniowemu procesorowi! System operacyjny, pod kontrolą którego działa to oczywiście Windows 8.

Więcej informacji na temat Windows 8 ma być ujawnionych właśnie podczas Build, więc bardzo prawdopodobne jest, iż Microsoft pochwali się także większą ilością szczegółów odnośnie tego tajemniczego modelu. Może się więc okazać, że tablet, o którym mowa, ma być jedynie urządzeniem deweloperskim, które nigdy nie powędruje do naszych rąk. Ale czy tak będzie - przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Reklama

Co wiemy na temat samego urządzenia? Niewiele. Oprócz tego, że tablet będzie pracował w oparciu o Windows 8, a jego sercem będzie czterordzeniowy procesor - nic. Warto jednak zastanowić się od kogo będzie pochodziła jego jednostka centralna. Wiele bowiem wskazuje na firmę nVidia, której to Kal-El (Tegra 3) ma zadebiutować w pierwszych urządzeniach jeszcze pod koniec roku. Czterordzeniowe procesory od Qualcomm, Texas Instrument i pozostałych producentów nie są spodziewane przed 2012 rokiem.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | tablet | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy