Nokia 500 - smartfon na Symbian Anna

Firma Nokia zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek modelu Nokia 500. Czy ten smartfon może pomóc fińskiej firmie?

Model wyposażony został w najszybszy z dotychczas stosowanych przez firmę Nokia procesor 1GHz, aparat fotograficzny 5 MPix, zaawansowane funkcje muzyczne i rozrywkowe oraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map. Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału br. w wersji czarnej, a niedługo później w białej, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie. Nowe obudowy w większej gamie wzorów i kolorów będą dostępne pod koniec roku. Cena detaliczna tego modelu na rynku polskim wynosić będzie ok. 750 PLN.

- Przystępne cenowo smartfony kojarzyły się dotychczas z niskiej jakości sprzętem i ograniczoną funkcjonalnością - powiedział Ilari Nurmi, wiceprezes, Nokia. - Zaprezentowany przez nas model dowodzi po raz kolejny zaangażowania firmy Nokia w zwiększanie innowacyjności w portfolio smartfonów. Stanowi on także przykład, jak Symbian może pomóc nam w zaspokajaniu kluczowych potrzeb rynku w najbliższych latach - dodał.

Dzięki Nokia 500 kontakt z rodziną i znajomymi jest natychmiastowy. Informacje z komunikatorów i serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter są na bieżąco aktualizowane na ekranie głównym. Smartfon Nokia 500, wyposażony w procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz jest jednym z najszybszych urządzeń na tym poziomie cenowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z wielu aplikacji jednocześnie. W modelu zastosowano także najnowszą technologię przeglądarki internetowej Nokia. W smartfonie Nokia 500 preinstalowane są aplikacje muzyczne i rozrywkowe, takie jak Shazam Encore, Gig Finder oraz przewodniki Lonely Planet i Michelin.

Reklama

Główne funkcje smartfonu Nokia 500

- Wymienne tylne części obudowy - trzy kolory w pakiecie sprzedażowym,

- Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz łączność WLAN zapewniająca szybki dostęp do aplikacji i rozrywki,

- Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z funkcją nagrywania wideo,

- Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową na całym świecie, aplikacja "Tu i teraz" umożliwiająca znajdowanie ciekawych imprez w okolicy, udoskonalona funkcja wyszukiwania i nowe trasy transportu publicznego,

- Sklep z aplikacjami i innymi materiałami rozrywkowymi,

- Odtwarzacz muzyczny, stereofoniczne radio FM i radio internetowe,

- Nowy system Symbian Anna umożliwiający szybsze przeglądanie stron internetowych oraz lepsze działanie dotykowego interfejsu użytkownika, między innymi z pionową klawiaturą QWERTY oraz podzielonym ekranem do wiadomości. Ponadto użytkownik doceni nowe, atrakcyjne ikony oraz ulepszone funkcje wprowadzania tekstu,

- Łatwy dostęp do sieci WLAN za pośrednictwem widżetu na ekranie głównym.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy