Nowa przeglądarka od Microsoftu

Microsoft pracuje nad nową przeglądarką internetową o nazwie Gazell. Program ma się wyróżniać zabezpieczeniami skuteczniejszymi nie tylko od tych, które zastosowano w przeglądarkach konkurencji, ale również w Explorerze .

Gazelle bazuje na pięciu tys. linijek kodu napisanych w C# i została zaprojektowana tak, iż jej jądro działa na wzór systemu operacyjnego, co pozwala dobrze chronić zasoby systemowe. Dzięki temu nowa przeglądarka ma absolutnie przodować pod względem bezpieczeństwa.

Przykładem zabezpieczeń zastosowanych w Gazelle mogą być wtyczki, które, w przeciwieństwie do innych przeglądarek, są izolowane. Oznacza to, że usterka w pluginie nie jest równoznaczna z awarią całej przeglądarki czy systemu ofiary, a dotyczy jedynie kodu pluginu, który nie jest współdzielony z kodem przeglądarki.

Reklama

Prototyp przeglądarki nie jest jednak wolny od niedoskonałości. Na razie dość mizernie przedstawia się kwestia jej wydajność i szybkość. Microsoft zapowiada jednak, że kilka prostych tricków powinno problem rozwiązać.

Więcej informacji o nowej przeglądarce znaleźć można na stronach Microsoftu. Co ciekawe, znajdziemy tam również krytyczne uwagi pod adresem mechanizmów zastosowanych w... IE8.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | przeglądarka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy