Nowe kable zamiast światłowodu

Możliwe, że w najbliższej przyszłości będące kilka lat temu szczytem technologii światłowody zostaną zastąpione nowymi superkablami.

Na konferencji Cable Show 2011 zorganizowanej w Chicago, gigant komunikacyjny ARRIS przedstawił zebranym słuchaczom nową technologię, która pozwala pobierać za pomocą tradycyjnej "kablówki" pliki z szybkością 4,5 Gb na sekundę i wysyłać z prędkością 575 Mb. Osiągnięcie demonicznych prędkości jest możliwe dzięki ograniczeniu ilości przesyłanych kanałów telewizyjnych na rzecz wzmocnienia sygnału.

W ten sposób horrendalna ilość 1000 kanałów skurczy się o 152 do 848: 128 będzie odpowiedzialnych za pobieranie i 24 za wysyłanie plików. Amerykanie coraz częściej oglądający telewizję w internecie raczej nie poczują się poszkodowani.

Reklama

Technologia firmy ARRIS jest póki co prototypowa i zaprezentowana została jedynie po to, aby pokazać "patrzcie, potrafimy tak zrobić", nie zaś "patrzcie, robimy to". Znając życie, minie kilka ładnych lat zanim Amerykanie zaczną korzystać z dobrodziejstwa "kilkunastu DVDRipów na minutę" i kolejne dziesięć, zanim ta technologia trafi do Polski i będzie na nią stać przeciętnego Nowaka.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: kable | światłowód
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama