Nowy gracz na rynku kart graficznych

Arc GPU to nowa marka produkująca karty graficzne, należąca do firmy Intel. Jej zadaniem będzie stanąć w szranki z takimi producentami jak Nvidia i AMD.

Intel wreszcie zapowiedział swoje nowe, wysokowydajne układy graficzne, stworzone specjalnie z myślą o graczach. Wiadomo już, że urządzenie określane do tej pory jako "DG2" będzie posiadało o wiele lepiej brzmiącą nazwę kodową  "Alchemist", a cała seria będzie określana mianem Arc GPU.

Choć na obecną chwilę niewiele wiadomo na temat danych technicznych poszczególnym modeli, pewnym jest, że układy Intela będą obsługiwały wszystkie funkcje Windows DirectX 12 Ultimate, a także będą posiadały akcelerację Ray Tracingu oraz supersampling oparty na sztucznej inteligencji.

Reklama

Oprócz modelu Alchemist, który ma zadebiutować do końca 2022 roku, Intel już teraz zapowiedział kolejne modele, oznaczone nazwami Battlemage, Celestial i Druid. Wszystkie będą bazowały na tym samym układzie, różniąc się mocą obliczeniową.

Trzecia firma na rynku kart graficznych, to rzecz na którą wieli graczy czekało od dawna. Jeśli Intel faktycznie da radę stanąć do walki z technologiami Nvidii i AMD, istnieje szansa na powstanie nie tylko bardziej dopracowanych, ale także tańszych układów, w nadchodzących latach.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: karty graficzne | intel | gry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy