Ojciec bije, nie rozmawia

Aż 92 proc. Polaków uważa, że ojcowie powinni angażować się w rodzinę na równi z matką. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej".

Badani pamiętają np., że o sprawach intymnych rozmawiały z nimi matki (i to rzadko), a ojcowie - wcale. Oceniają, że matka była w ogóle większym wsparciem (tak odpowiedziało 61 proc.) niż ojciec (20 proc.). Tylko w jednym ojcowie mieli przewagę - częściej bili.

Badane kobiety

dwukrotnie rzadziej niż mężczyźni skarżą się na "zbyt surowe podejście" taty. Częściej z ojcem rozmawiały, wypłakiwały się mu, mówiły, że go kochają, rzadziej były na ojca obrażone.

Także dorośli Polacy mają z ojcem niełatwo. Gdy trapi ich "osobisty problem", zwrócą się do kogoś innego w rodzinie lub do przyjaciół. Nawet gdy kłopoty są natury finansowej, pójdą po pomoc do ojca rzadziej niż do małżonka, matki, rodzeństwa.

Reklama

Pocieszające więc,

że aż 73 proc. dzieciatych mężczyzn uważa, że ich kontakt z własnymi dziećmi jest lepszy niż relacje z ojcem, które zapamiętali z dzieciństwa.

Publikowane wyniki powstały w oparciu o sondaż telefoniczny IQS&QUANT Group, który od 6 do 22 listopada objął łącznie 5500 badanych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ojców | ojciec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy