Plus GSM oskarżony o obrazę narodu polskiego

Twórcy reklam nie mają łatwego życia. Muszą liczyć się z faktem, że ich dzieła mogą zostać zrozumiane zupełnie opacznie. Dlaczego rencista z Wałbrzycha oskarżył kabaret Mumio i Plus GSM o obrazę narodu polskiego?

Pan Stanisław Pilus poczuł się osobiście dotknięty reklamą Plusa. Jego zdaniem twórcy z kabaretu Mumio obrazili dobre imię narodu polskiego klipem, w którym chcieli uczcić Polaka - wynalazcę telefonu na parę. Pan Stanisław tak uzasadnia swoje oburzenie:

"Sformułowania te lekceważą kondycję umysłową Polaków poprzez wyśmiewanie się z ich możliwości wynalazczych. Chodzi o tworzenie telefonów na parę w epoce technologii cyfrowych".

Reklama

Zgłaszając popełnienie przestępstwa rencista domaga się ukarania osób odpowiedzialnych za powstanie reklamy oraz wpłacenia nawiązki na konto wałbrzyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prokurator wyznaczona do zbadania całej sprawy nie wykazała zrozumienia dla wrażliwości pana Stanisława i odmówiła rozpoczęcia śledztwa. Rencista nie dał jednak za wygraną, zgłaszając zażalenie. W rezultacie sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Plus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy