Po Polsce krąży groźny SMS - dotyczy loterii szczepionkowej

Na oficjalnym Facebooku firmy CyberRescue, pojawiło się ważne ostrzeżenie przed oszustami, wykorzystującymi loterię w Narodowym Programie Szczepień.

Jak wynika z opublikowanego wpisu, rośnie zagrożenie ze strony cyberprzestępców, którzy podszywają się pod Totalizator Sportowy. Oszuści propagują wiadomości o wygranej, zamieszczając  w niej szkodliwy link. Wejście w niego może skutkować utratą danych osobowych, a nawet kradzieżą pieniędzy z konta bankowego.

Choć sam SMS nie może zawierać wirusa ani złośliwego oprogramowania, ale strona, do której linkuje, niestety już tak. A “instrukcje" w nim zawarte potrafią skłonić do podzielenia się danymi osobowymi z podejrzaną instytucją.

Reklama

Eksperci zwracają uwagę aby nie reagować na wiadomości tekstowe, których się nie spodziewamy. W żadnym wypadku nie należy na wspomnianą wiadomość odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej.

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | sms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy