Reklama

Półfinały bez Polaków - Imagine Cup 2010

"Polacy, nic się nie stało!" - chciałoby się zaśpiewać. Niestety, polska drużyna fteams z Łodzi nie zakwalifikowała się do półfinałów największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów.

Pomimo szalenie innowacyjnego projektu oraz pozytywnych reakcji ze strony sędziów, zespołowi fteams nie udało się zakwalifikować do półfinałów Imagine Cup w kategorii projektowanie oprogramowania. Ponieważ nie mamy drużyny w pozostałych 4 najważniejszych kategoriach - to już tak naprawdę koniec naszych zmagań w tegorocznym Imagine Cup. Ale przynajmniej jesteśmy gospodarzami całej imprezy.

Zespół fteams zademonstrowali projekt interPeter, który jest automatycznym tłumaczem języka migowego na język naturalny i odwrotnie. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnością słuchową mogą samodzielnie porozumiewać się z osobami słyszącymi w czasie rzeczywistym. Mimo wszystko, fteams dał z siebie wszystko. Tak doskonale wiemy, że za rok Polska będzie mistrzem. Projekt rzeczywiście jest unikalny, ponieważ na rynku nie ma zaawansowanych urządzeń, które byłyby zdolne do przeprowadzenia takich operacji.

Zobacz raport z Imagine Cup 2010 w Polsce

Reklama

Tak naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego naszym zawodnikom nie udało się przejść do kolejnego etapu. Tym bardziej, że prezentacja stała na najwyższym poziomie.

Fragment prezentacji fteams:

Oczywiście Imagine Cup 2010 nadal trwa, a najlepsi na świecie studenci dopiero się rozkręcają. W kategorii projektowanie oprogramowania do półfinałów zakwalifikowały się Malezja, Finlandia, Ukraina, Serbia, Malta, Maroko, Singapur, Niemcy, Tajlandia, Chorwacja, Nowa Zelandia oraz Brazylia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje