Popularność plazm nie maleje

Wszyscy dookoła trąbią, że plazmy to już przeżytek, a jakimś cudem sprzedaż idzie w górę. Panasonic i LG mogą odetchnąć z ulgą. Firmy mają lepsze wyniki niż do niedawna.

Wspomniani producenci są członkami Plasma Display Coalition, koalicji mającej na celu zapewnienie popularności ekranom PDP. Ich informacja prasowa jest więc daleko od obiektywizmu. Ale wieści przekazuje pozytywne.

Panasonic oferuje obecnie 19 modeli plazm w rozmiarach od 42 cali 720p, do 65 cali 1080p 3D. Koreańska firma LG oferuje z kolei 18 modeli w rozmiarach od 42 cali 720p, do 60 cali 1080p 3D. Producenci chwalą się głównie najlepszymi cenami w stosunku do wielkości. Na tym polu plazmy rzeczywiście zawsze nieźle sobie radziły. I nic dziwnego. Ta technologia jest idealna do produkcji właśnie dużych telewizorów. "Według CEA CE MarketMetrics w USA między styczniem, a majem 2011 rozeszło się milion plazm. To większe tempo niż rok temu" - czytamy w informacji prasowej. Trzeba zaznaczyć, że nie jest tutaj mowa o sprzedaży, ale wysyłce do sklepów.

Reklama

Z innych ciekawostek prosto z tego raportu warto wspomnieć o niemalejącej popularności technologii 720p, która obecnie stanowi aż dwie trzecie wszystkich sprzedawanych plazm.

Mariusz Gabriel Kamiński

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy