Procesory przemycane niczym papierosy lub narkotyki

Globalny niedobór półprzewodników przybrał obecnie tak dużą skalę, że procesory są przemycane niczym papierosy lub narkotyki. O jednym z takich przypadków doniósł niedawno serwis Kotaku.

Jak wynika z opublikowanej wiadomości, pewien kierowca ciężarówki został przyłapany na próbie przemytu elektronicznych urządzeń. Mężczyzna starał się przekroczyć słynny most Zhuhai i Makau z Hongkongiem, posiadając przy sobie 256 procesorów Intela owiniętych wokół nóg i tułowia. Były to w większości chipy 10. generacji Core i7-10700 i Core i9-10900K.

Funkcjonariusze celni zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy, oraz jego niecodzienny wygląd. Kontrabanda, przyklejona do jego ciała zaskoczyła kontrolujących, ponieważ spodziewali się oni przynajmniej paczek papierosów. Przemytnik natychmiast został zatrzymany, a procesory na jego ciele zostały wycenione na kilkaset tysięcy dolarów.

Reklama

Co ciekawe, po pewnym czasie celnicy przeszli do oględzin przyczep ciężarówki, którą prowadził mężczyzna. Tam również odkryto kilka oryginalnie zapakowanych procesorów znajdujących się w plastikowych pojemnikach, pomiędzy fotelem kierowcy, a pasażera.

Niedobór półprzewodników na całym świecie staje się coraz większym problemem. Skala zjawiska jest tak duża, że odbija się praktycznie na każdym segmencie konsumenckim - od samochodów aż po urządzenia mobilne.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Procesor | Intel | przemyt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy