RMF 24: Często sprawdzasz telefon? Możesz mieć problemy z koncentracją

W badaniu wzięło udział ponad 200 mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Wśród nich były zarówno osoby, które używały telefonu do komunikowania się z bliskimi, jak i takie, które wykorzystywały go do ciągłego kontaktu z mediami społecznościowymi.

Naukowcy zauważyli, że osoby, które spędzały na swoich telefonach ponad 20 godzin tygodniowo, były w stanie się łatwo zdekoncentrować. Często zdarzało im się przechodzić z jednej części domostwa do drugiej i zwyczajnie nie pamiętać, w jakim celu to zrobiły. Naukowcy nie są pewni, co to oznacza.

- Nie wiemy jeszcze, co dzieje się w naszym mózgu, kiedy jesteśmy pod wpływem technologii. Jak na razie wiemy ze statystyki tylko tyle, że ludzie, którzy często używają swojego telefonu, mają pewne zniekształcenia poznawcze - twierdzi doktor Lee Hadlington.
 
Naukowiec ma jednak pewną teorię. Według niego, osoby łatwo dekoncentrujące się mogą zwyczajnie być bardziej zainteresowane technologią niż rzeczywistością, stąd trudniej jest im zwracać uwagę na otoczenie.

Reklama

Informacja własna

RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy