Sex.com w Księdze Guinnessa

Jesienią ubiegłego roku domena sex.com została sprzedana za 13 mln dol. Wynik ten został właśnie oficjalnie wpisany do słynnej Księgi rekordów Guinnessa.

Sex.com otrzymał tytuł "Most expensive internet address domain name". Domena pojawiła się w sieci 9 maja 1994 r. Pierwszym właścicielem był przedsiębiorca internetowy Gary Kremen, założyciel znanego serwisu randkowego Match.com.

Już w 1995 r. sex.com zmienił właściciela. Nowy zarządca przejął domenę podstępem, powiązał ją z witryną reklamową i zaczął zarabiać - wg różnych źródeł - od 50 do 500 tys. dol. miesięcznie.

Skutkiem tej akcji była pięcioletnia batalia sądowa. Kremenowi przyznano 65-milionowe odszkodowanie. Jego rywal - Stephen Cohen - uciekł jednak z USA. Został aresztowany dopiero w 2005 r.

Reklama

W 2006 domena została sprzedana firmie Escom LLC - rzekomo za 14 mln dol. Na początku 2010 r. doszło do kolejnej próby sprzedaży. Ta jednak się nie powiodła. Ostatecznie sex.com zmienił właściciela 18 listopada 2010.

Obecny zarządca - firma Clover Holdings - nie uruchomił jeszcze pod adresem żadnego konkretnego projektu. Obecnie sex.com to raptem zbiór linków do różnych usług i serwisów WWW o tematyce randkowej oraz erotycznej.

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: domena
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy