Sprzedaż urządzeń z Windows Phone wzrosła dwukrotnie

Nokia ostatnio nie ma powodów do dumy o czym świadczy ostatni raport finansowy, którego wyniki są znacznie gorsze od oczekiwań. Nie zmienia to faktu, że ogólna sprzedaż urządzeń z Windows Phone na pokładzie wzrosła ponad dwukrotnie! Czy zatem możemy mówić o rotacjach na podium w sektorze najpopularniejszych urządzeń mobilnych?

W porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, urządzenia z Windows Phone cieszą się  zainteresowaniem zwiększonym aż o 119 proc., co daje wynik 13,2 mln sprzedanych urządzeń w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Okazuje się jednak, że pomimo lepszej sprzedaży jest to i tak kropla w morzu, jeśli porównamy obecny wynik do konkurencji. Na podium wciąż dominują smartfony z Androidem. Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł im 44 proc. udział na rynku globalnym. 

Na drugim miejscu również bez zmian. Apple w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedało 44 mln urządzeń i zdobyło 10 proc. rynku. Wynik jest zatem lepszy o 17 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, jednak słabszy o 14 proc. jeśli porównamy go do poprzedniego kwartału. Jak widać, przed Microsoftem jeszcze sporo pracy, gdyż pomimo zwiększonej sprzedaży udziały są praktycznie niezauważalne.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy