Szwedzki wątek kampanii hackerskiej

Przesłuchiwany na okoliczność włamywania do systemu uniwersyteckiego szwedzki nastolatek może być również zapytany o amerykańską kampanię hackerską.

Przesłuchiwany na okoliczność włamywania do systemu uniwersyteckiego szwedzki nastolatek  może być również zapytany o amerykańską kampanię hackerską.

Szesnastolatek był już przesłuchiwany w sprawie ataków na komputery uniwersytetu w Upsali, ale nie został aresztowany. Informacje o jego działalności wymieniały między sobą policja i FBI.

W maju 2004 skradziono z Cisco System kod źródłowy dla urządzeń, które kierują światowym ruchem internetowym i umieszczono go w internecie. Zdaniem The New York Times, naruszenie Cisco było tylko częścią szerszego hackerskiego przedsięwzięcia mającego na celu złamanie systemów obsługujących amerykańskie uniwersytety i agencje rządowe.

Reklama

W kwietniu 2004 roku laboratoria komputerowe zauważyły, że komputery połączone z szybką siecią TeraGrid były namierzone przez hackerów. Rzecznik White Sands Missile Range w New Mexico oznajmił, że napotkano wówczas drobne zewnętrzne zakłócenia, ale żadne poważne informacje nie zostały naruszone.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The New York Times | komputery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy