T-Mobile Polska i Orange Polska - porozumienie w sprawie światłowodów

-Mobile Polska i Orange Polska podpisały list intencyjny dotyczący możliwej współpracy w zakresie hurtowego dostępu szerokopasmowego w obszarach nieregulowanych sieci Orange. Umowa, która będzie następstwem listu intencyjnego, umożliwi T-Mobile oferowanie klientom pełnego zakresu usług mobilnych i stacjonarnych.

19 grudnia 2017 roku, T-Mobile Polska i Orange Polska podpisały list intencyjny dotyczący możliwej współpracy w zakresie hurtowego dostępu szerokopasmowego do sieci Orange w nieregulowanych obszarach w Polsce. Współpraca nie przewiduje prawa do dalszej odsprzedaży hurtowej oraz określa niektóre kluczowe elementy komercyjne, takie jak opłatę wstępną za dostęp do budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych wraz z opłatą instalacyjną i miesięczną opłatą za dostęp szerokopasmowy za każdego aktywnego klienta.

Dzięki potencjalnej współpracy T-Mobile Polska uzyska, na równych parametrach jakościowych, pełny dostęp do sieci światłowodowej Orange Polska w obszarach regulowanych i nieregulowanych, to jest do około 5 milionów gospodarstw domowych do 2020 roku. T-Mobile Polska zamierza rozpocząć oferowanie usług opartych na hurtowym dostępie do sieci światłowodowej, tak szybko jak tylko będzie to technicznie i operacyjnie możliwe.

Reklama

T-Mobile Polska realizuje strategię Deutsche Telekom dla Europy określającą konwergencję jako drogę do wzrostu. Posiadanie zasobów nie jest jedyną opcją wejścia w konwergencje i Deutsche Telekom jest otwarty na różne możliwości, co jest dobrze odzwierciedlone przez podpisanie listu intencyjnego w zakresie hurtowego dostępu do sieci światłowodowej Orange w Polsce. W ten sposób Deutsche Telekom stanie się operatorem konwergentnym na wszystkich rynkach europejskich, na których działa Grupa, z wyłączeniem Albanii.

"To kolejny ważny krok w kierunku realizacji naszej strategii, aby stać się w pełni zintegrowanym operatorem w Polsce. Sieć światłowodowa doskonale pasuje do naszej najlepszej sieci komórkowej i pozwoli klientom czerpać korzyści z rozszerzonego zakresu usług stacjonarnych i mobilnych w T-Mobile - mówi Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska i dodaje "Wprowadzając ofertę FMS otworzyliśmy się na nowe grupy klientów, a w przyszłym roku T-Mobile zamierza kontynuować ten trend, wchodząc w nowe obszary biznesowe".

Strony postanowiły zakończyć negocjacje do dnia 30 czerwca 2018 roku. Wyniki tych negocjacji zostaną przedstawione w osobnym komunikacie.

 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy