Technologiczny gigant otwiera biura tylko dla zaszczepionych

Microsoft poinformował, że od października wszystkie jego biura staną otworem. Warunek dla pracowników oraz gości jest jeden – trzeba być zaszczepionym.

Microsoft już dwukrotnie przekładał powrót do pracy biurowej. Placówki firmy początkowo miały być gotowe na przyjęcie pracowników jeszcze w lipcu tego roku. Obecnie mówi się o październiku i to tylko w przypadku spełniania istotnego warunku. Mowa oczywiście o zaszczepieniu.

Microsoft ogłosił, że będzie wymagał  od wszystkich pracowników pełnego zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Fakt ten będzie konieczny w przypadku chęci powrotu do klasycznego trybu pracy. Co więcej, firma będzie wymagać dowodu szczepienia nie tylko od pracowników, ale także  dostawców i wszystkich gości wchodzących do budynków na terenie USA.

Reklama

Gigant potwierdził , że jest w trakcie opracowania specjalnych zasad, dla osób, które z przyczyn medycznych nie mogą otrzymać szczepionki. Również pracownicy opiekujący się osobami z obniżoną odpornością lub posiadający dzieci zbyt małe, na przyjęcie szczepienia, będą mogli liczyć na dłuższą pracę z domu.

Jest to bez wątpienia dobra i rozsądna decyzja. Jakiś czas temu obowiązek szczepień dla pracowników administracji federalnej ogłosił prezydent Joe Biden. W jego ślad poszło wiele firm i instytucji na terenie USA. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy