Trzech studentów z Polski w finale International NetRiders

Firma Cisco ogłosiła zwycięzców International NetRiders - międzynarodowego konkursu w dziedzinie technologii sieciowych, który odbył się 6 lipca w Europie, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA) oraz w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP).

W konkursie, przeprowadzanym w trybie online, uczestniczyło równocześnie 150 studentów Cisco Networking Academy w pięciu strefach czasowych. Zwycięzcy każdej z pięciu kategorii konkursowych (najlepszy wynik wśród kobiet, najlepszy wynik wśród mężczyzn, zwycięzca w Europie Zachodniej, zwycięzca w Europie Środkowej i Wschodniej, zwycięzca w regionie MEA) pojadą na sponsorowaną wycieczkę naukową do Doliny Krzemowej w Kalifornii w styczniu 2012 r.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu NetRiders została Lucia Rosculete z Rumunii. W konkursie Cisco NetRiders wzięło również udział 4 studentów z Polski wyłonionych w rundzie krajowej konkursu NetRiders. W ogólnej klasyfikacji, obejmującej 150 uczestników z 49 państw 3 polskich uczestników uplasowało się w pierwszej dziesiątce finalistów. Maciej Deryng z Politechniki Wrocławskiej zajął 4 te miejsce, Rafał Klupa z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie zajął miejsce 6., Gabriel Szuter reprezentujący Instytut Technologii Informatycznych we Wrocławiu zajął miejsce 7. me.

Reklama

- Organizowany od czterech lat konkurs NetRiders motywuje i aktywizuje społeczność naszych studentów oraz umożliwia im wykazanie się wiedzą i umiejętnościami. Zwraca również uwagę pracodawców na talenty, które dzięki naszemu programowi rozwijają się na całym świecie. W 2011 r. możemy nazwać Cisco Networking Academy "największą szkołą świata", do której uczęszcza łącznie ponad milion osób i która pomaga ludziom w zdobywaniu umiejętności ułatwiających karierę. Konkurs NetRiders potwierdza międzynarodowy zasięg naszego programu i wysoki poziom studentów - Amy Christen, wiceprezes Cisco ds. korporacyjnych i Networking Academy.

Najważniejsze fakty i informacje dotyczące konkursu NetRiders:

- NetRiders jest konkursem w dziedzinie technologii sieciowych, przeprowadzanym na całym świecie przez Akademię Sieciową Cisco. Obejmuje on elementy teoretyczne oparte na programach edukacyjnych CCNA oraz symulacje z wykorzystaniem narzędzia Cisco Packet Tracer. Oprogramowanie to umożliwia studentom tworzenie i konfigurowanie wirtualnych sieci oraz rozwiązywanie problemów z tym związanych, indywidualnie lub zespołowo. Jest popularnym narzędziem do nauki w akademiach Cisco.

- Konkurs ułatwia studentom naukę i wykorzystanie umiejętności zdobytych na szkoleniach, a równocześnie umacnia wśród nich poczucie, że należą do jednej wspólnoty i współpracują ze sobą podczas realizacji wielu działań z wykorzystaniem tych samych narzędzi.

- Międzynarodowy konkurs EMEA International NetRiders odbył się 6 lipca 2011 r. Do finału przeszło trzech lub czterech najlepszych uczestników z każdego kraju. Pięciu najlepszych, wraz ze zwycięzcami innych konkursów NetRiders na całym świecie, pojedzie na tygodniową wycieczkę naukową do Kalifornii w styczniu 2012 r. Jej uczestnicy spędzą tydzień roboczy w centrali Cisco w San Jose, gdzie spotkają się z dyrektorami wyższego szczebla, inżynierami systemowymi i specjalistami z Cisco oraz innych firm informatycznych. Będą mogli również poznać kalifornijski styl życia podczas wycieczek do San Francisco i na uniwersytet Stanforda.

- Wyszukiwanie największych talentów jest jednym z najważniejszych celów programu Cisco Networking Academy, ponieważ badania wciąż wskazują na brak wykwalifikowanych kadr w sektorze informatycznym, który może osłabić produktywność i konkurencyjność firm na całym świecie.

Najważniejsze dane liczbowe dotyczące Networking Academy

- Liczba studentów równocześnie uczących się w Networking Academy na całym świecie osiągnęła w tym roku milion,

- Łączna liczba studentów Networking Academy do tej pory wynosi prawie 4 miliony,

- 10 tysięcy szkół Cisco Networking Academy działa w 165 krajach,

- Miesięcznie przeprowadza się milion ocen online,

- Do tej pory przeprowadzono 100 milionów ocen online,

- Cisco Networking Academy ma 235 tysięcy fanów na Facebooku (liczba ta rośnie z każdym dniem),

- W Polsce w ramach programu Cisco Networking Academy kształciło się w tym roku ponad 20 tysięcy słuchaczy w 350 akademiach lokalnych działających głównie przy szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych. Od roku 2000 w programie uczestniczyło ponad 68 tysięcy słuchaczy, z czego 16 tysięcy przygotowano do egzaminów certyfikacyjnych.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: united
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy