Ty i Twoje pliki zawsze razem

W ostatnim czasie pojawiło się kilka usług internetowych, które pozwalają na dostęp do plików na twoim komputerze w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu.

W ostatnim czasie pojawiło się kilka usług internetowych, które pozwalają na dostęp do plików na twoim komputerze w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu.

Dopóki twój domowy komputer jest podłączony do sieci, możesz przeglądać, uruchamiać i ściągać własne pliki. Nowe programy nie pozwalają na całkowitą zdalną kontrolę nad komputerem, jak np. program GoToMyPC, ale kosztują znacznie mniej niż podobne aplikacje.

Avvenu. Po zainstalowaniu tego programu na domowym komputerze, logujesz się na stronie internetowej Avvenu. W tym momencie masz dostęp do plików w dowolnym miejscu. Pliki można przeglądać na komputerze, komórce z podłączonym Internetem lub przenośnym asystencie. Zawsze możesz też wysłać komuś linka do danego pliku czy katalogu. Avvenu dostaje wysokie noty za łatwość obsługi - tak na komputerach PC, jak i na komórkach. Przesyłane dane są zakodowane, by nikt nie zdołał podejrzeć twojej własności.

Reklama

Easy Reach. Nowszy program dla bardziej wymagających. Jest bardziej bezpieczny, nadaje się do rozwiązań biznesowych. Strona internetowa Easy Reach działa jak portal do domowego komputera. Loginy i hasła w programie i na stronie są różne, co zapewnia dodatkowe zabezpieczenie. Usługa jest dostępna za 8 dolarów miesięcznie za komputer + 2 dolary za każdą dodatkową maszynę. Firma oferuje 30-dniową wersję testową i zniżki w przypadku dłuższego korzystania.

Niestety, Easy Reach nie ma wbudowanej przeglądarki. Trzeba znać dokładną nazwę i ścieżkę potrzebnego pliku.

BeInSync. To inne podejście do tematu. Za 7 dolarów miesięcznie lub 60 rocznie program tworzy sieć P2P, która pozwala na synchronizację plików i katalogów na różnych komputerach. Sieć taka może być rozbudowana do 10 użytkowników. Możesz synchronizować do 15 katalogów. Na stronie internetowej znajdziesz wersję testową i darmową, ale limitowaną. Konfiguracja BeInSync jest dość skomplikowana, ale korzystanie z niego jest już łatwe - interfejs wygląda zupełnie jak pulpit komputera, pliki synchronizują się automatycznie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komputer | pliki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy