Unia Europejska ujednolici opłaty za rozmowy i SMS

Już niedługo na terenie Unii Europejskiej mogą pojawić się stałe stawki, które będą obowiązywały kontekście wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości SMS. Ile trzeba będzie finalnie zapłacić?

Od ubiegłego roku osoby mieszkające na terenie krajów należących do Unii Europejskiej mogą używać korzystniejszych ofert abonamentowych niż miało to miejsce dotychczas. Tym razem UE przygotowuje się do kolejnych zmian - zarówno połączenia głosowe oraz wiadomości SMS mają kosztować we wszystkich państwach tyle samo. Nie wiadomo jednak, jak na tę całą sytuację zareagują poszczególni operatorzy.

Według nowych, ujednoliconych stawek, minuta połączenia głosowego ma kosztować 19 eurocentów, a wiadomość SMS 6 eurocentów. Nie ma co przeliczać tych stawek na złotówki bowiem ceny mogą różnić się w zależności od kursu.

Reklama

Pomysł ujednolicenia stawek za rozmowy i wiadomości może stać się rzeczywistością. Najpierw jednak idea musi zostać zaakceptowana przez wszystkie kraje członkowskie, a następnie przegłosowany przez Parlament Europejski.

Warto jednak obserwować całą tę sytuację. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UE | roaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy