W 2018 roku zadebiutuje niewiele smartfonów z sensorem 3D

Według analizy serwisu DigiTimes, technologia skanowania twarzy przy pomocy sensora 3D nie zrobi w tym roku furory wśród smartfonów z Androidem.

Technologia Face ID użyta w nowym iPhonie została bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników i przewidywano, że konkurencja zacznie na masową skalę kopiować to rozwiązanie. Tymczasem, może to nie być wcale takie oczywiste. 

Aby technologia rozpoznawania twarzy Face ID działała prawidłowo, potrzebne jest zastosowanie modułu 3D, który tworzy model twarzy użytkownika i weryfikuje ją na podstawie charakterystycznych punktów. Koszt produkcji takiego modułu jest stosunkowo wysoki, a w większości fabryk wciąż nie ma możliwości produkowania takiego komponentu. 

Według źródeł branżowych, producenci smartfonów z Androidem przez ostatni czas skupiali się na rozwoju czytników linii papilarnych i na razie nie zamierzają rezygnować z tej technologii, szczególnie, że magazyny są pełne komponentów potrzebnych do produkcji skanerów palca. 

Reklama

Źródła branżowe zwracają również uwagę, że dla niektórych producentów smartfonów ważniejsze jest wdrażanie w pierwszej kolejności funkcji opartych o AI.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama