Wada ekranu w iPadzie 2?

Szał po premierze iPada 2 powoli mija i w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze negatywne komentarze dotyczące ekranu tego tabletu.

Wystąpiły dwa problemy: pierwszym są niewielkie, żółte kropki pojawiające się na powierzchni LCD, tak doskonale znane świeżo upieczonym właścicielom iPhone'ów 4. Plamy te znikają po kilku dniach, kiedy środek wiążący użyty do przyklejenia ekranu odparuje.

Drugi problem jest dużo poważniejszy. Wielu użytkowników zgłosiło dziwne duże plamy pojawiające się na ekranie iPada 2. Ze zdjęć i filmów wynika, że to podświetlenie ekranu, które przenika jego krawędzie. Jest szczególnie wyraźne podczas oglądania filmów, gdzie pojawia się wiele ciemnych scen lub używania aplikacji z czarnym tłem. Wadę minimalizuje ustawienie maksymalnego podświetlenia wyświetlacza, jednak to rozwiązanie może nie spodobać się tym użytkownikom, którym zależy na żywotności baterii.

Reklama

Wada iPada 2?:

Teraz, kiedy dokładnie przyjrzałem się ekranowi mojego iPada 1, wydaje mi się, że też widzę podobną plamkę... Czyżby problem pojawił się już w pierwszej generacji tabletu i nikt nigdy wcześniej go nie zgłosił?

Jarosław Sroka

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama